نخستین دوره جایزه خصوصی ادبی اصغر عبداللهی، به یاد این فیلمنامه‌نویس و نویسنده فقید، با بررسی کتاب‌های منتشر شده در سال ۱۳۹۹، برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین دوره جایزه ادبی اصغر عبداللهی، با معرفی هیئت امنای خود، آغاز به کار کرد.
این جایزه سالانه، با تمرکز بر ماجراپردازی، کتاب‌های رمان، مجموعه داستان و ناداستان را بررسی می‌کند.
اولین دوره‌ این جایزه، در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و کتاب‌های ایرانی منتشرشده در سال ۱۳۹۹ را بررسی می‌کند.
بنا به گفته برگزار کنندگان، این جایزه‌ خصوصی است و منابع مالی و معنوی‌اش را از دوست‌داران ادبیات تامین می‌کند و با یاری نویسندگان ایرانی برگزار خواهد شد.
اختر اعتمادی (همسر اصغر عبداللهی)، رسول صدرعاملی (فیلمساز)، علی خدایی (داستان‌نویس)، محمد طلوعی (داستان‌نویس) و آرش صادق‌بیگی (داستان‌نویس)، به عنوان هیات امنای این  جایزه معرفی شده‌اند. داوران هر بخش نیز به زودی معرفی خواهند شد.
دبیرخانه این جایزه، از ناشران و نویسندگان ایرانی که کتاب چاپ نخست در سال ۱۳۹۹ دارند، خواسته که کتاب‌های‌شان را برای داوری به دبیرخانه ارسال کنند.
«خواهران غریب»، «جهیزیه‌ای برای رباب»، «عینک دودی»، «غریبانه»، «مرسدس»، «آشپزباشی»، «خانه خلوت» و… از جمله فیلمنامه‌های اصغر عبداللهی است. «قصه‌ها از کجا می‌آیند: از فیلمنامه‌نویسی و زندگی»، «آفتاب در سیاهی جنگ گم می‌شود»، «در پشت آن مه؛ مجموعه داستان کوتاه»، «سایبانی از حصیر»، «آبی‌های غمناک بارُن»، «هاملت در نم نم باران»  و… هم از جمله کتاب‌های منتشر شده او به شمار می‌آیند. 
۵۷۵۷
وقتی صحبت از وام خرید خودرو به میان می‌آید کوهی از کاغذ بازی‌های بانکی و انواع و اقسام ضامن به ذهن خطور می‌کند. اما حالا یک روش فوق‌العاده برای خرید خودرو با وام هم مطرح است که نه فقط عدد دریافتی آن به مراتب بالاتر از سیستم بانکی است، بلکه استفاده از آن نیز چندان سخت نیست.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source