به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از اداره ‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخت انیمیشن 20 دقیقه‌ای «ده سالگی» به کارگردانی فاطمه جعفری و به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اردیبهشت 1397 آغاز شده و هم‌ اینک در مرحله‌ تدوین و صداگذاری است و تا پاییز 1400 به پایان می‌رسد.
داستان «ده‌ سالگی» درباره‌ پسری ‌است که با پدرش در جنگلی دورافتاده زندگی می‌کند تا روزی که پدر برای پسرک، مرغابی وحشی را به دام می‌اندازد تا بلکه او را از تنهایی دربیاورد. حضور مرغابی دربند در کنار پسر و زندگی روزمره‌شان کنار یکدیگر رفته ‌رفته موجب آشنایی بیشترشان می‌شود تا جایی که اتفاقاتی ناخواسته در روند زندگی‌ مرغابی و پسر منجر به دگرگونی نگاه پسر به جهان پیرامونش می‌شود.
به گفته‌ سازندگان این اثر، «ده سالگی» که رابطه‌ کودک و طبیعت، محور اصلی داستانش را شکل داده است به فراخور نیازهای داستان، تمامی صحنه‌ها و مواد ‌اصلی فیلم را از مواد طبیعی (عناصری مانند پشم یا نمد برای ساخت شخصیت‌ها و استفاده از درختان گوناگون اقلیم تهران و شمال ایران، سنگ، خاک و برگ‌های طبیعی برای ساخت خانه و فضای جنگل) فراهم آورده است تا در زیبایی‌شناسی اثر نیز بتواند این احساس را به مخاطبان فیلم انتقال دهد.
فیلمنامه‌ این اثر به طور مشترک توسط فاطمه جعفری و مانی کاشیان نوشته شده که کاشیان، طراحی هنری و فیلمبرداری را نیز بر عهده داشته است.
حمیدرضا برخورداری ساخت دکور، هلیا قره‌گوزلو ساخت عروسک و محمد رحیم بختیاری ساخت آرماتور عروسک‌ها و مشاور فنی پروژه را عهده‌دار بودند. سروش دیانتی ترکیب تصاویر و جلوه‌های ویژه، محمدرضا علیمراد تدوین و مازیار یونسی آهنگسازی این استاپ‌موشن 20 دقیقه‌ای را انجام داده‌اند.
انتهای پیام/

source