ویژه‌برنامه «با این ستاره‌ها»، با روایتگری مهندس سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در قطعه ۴۰ بهشت زهرا(س) برگزار شد.
به گزارش ایسنا، مهندس سعید اوحدی در این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سالروز بازگشت آزادگان به کشور عنوان کرد: دلیل ما برای جمع شدن در این مکان گرانقدر تنها تکریم شهدا و خانواده‌های بزرگوار ایشان نیست زیرا شهدا به فرموده خداوند «عند ربهم یرزقون» هستند و به تکریم ما نیاز ندارند. خانواده‌های معظم شهدا هم که همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشتند و به فرموده حضرت امام خمینی (ره) و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) چشم و چراغ این مملکت هستند و به تکریم و تجلیل ما احتیاج ندارند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: طبق تفاسیر و روایات، خداوند از فضل خود به شهدا مقام شفاعت عنایت کرده است و والدین، خانواده، فرزندان شهدا و آن‌هایی که در مسیر شهدا قرار دارند، اولین کسانی هستند که مورد شفاعت شهدا قرار می‌گیرند لذا شاید بهانه ما از شرکت در این مراسم برخورداری از شفاعت شهدا است.
وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری شهدا به ما که جاماندگان از قافله رستگاری آنان هستیم، بشارت می‌دهند و ما را به مسیر الهی می‌خوانند و چنین برنامه‌هایی که در معیت و محضر شهدا برگزار می‌شود بستری برای گرفتن بشارت از شهدا و قرار گرفتن در مسیر رشد و کمال است.
اوحدی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن محرم و حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) درباره امام حسین (ع)، عنوان کرد: این حرارت عشق به اباعبدالله (ع) هر زمانی یک تجلی دارد، مثلاً یک زمان تجلی آن را در جنگ و در دل شهدای مظلوم جنگ تحمیلی دیدیم و یک زمان هم در جنگ سوریه و محور مقاومت، به‌ویژه در دل حاج قاسم آقای عزیز که شاهد بودیم خداوند چگونه مهر و محبت او را در آن طرف مرزها در دل مدافعان حرم و عزیزان افغانستانی و پاکستانی و آذربایجانی و … قرار داد و همه زیر یک پرچم برای دفاع از حرم و اسلام جنگیدند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با بیان اینکه شهدای ما به امام حسین (ع) و آزادگان ما به اسیران کربلا تأسی کردند، خاطراتی از دوران اسارت خود، از ارادت نوجوان شهید «مهدی حاج کرمی»، نحوه برخورد سید آزادگان «حاج علی‌اکبر ابوترابی» و شهید مدافع حرم عراقی «کاظم عبدالامیر»، روایت کرد.
اوحدی با اشاره به اینکه خداوند خود فرموده تنها خریدار شهدا است، که اقیانوسی از فضائل هستند و البته جز خداوند کسی دیگر توان پرداخت بهای شهدا را ندارد، اضافه کرد: همچنین می‌فرمایند شهدا را برای خودم بردم و جانشین شهدا در خانواده‌شان خودم هستم، لذا اگر با چشم دل و بصیرت نگاه کنیم، حضور خدا را در کنار خانواده‌های شهدا می‌بینیم و برای جلب رضایت خداوند، باید رضایت این عزیزان را کسب کنیم. امروز رضایت خانواده‌های معظم شهدا، دفاع از ارزش‌های شهدا، بیعت با مقام معظم رهبری و مقاومت در برابر زورگویی استکبار جهانی است که حتی دارو را هم بر بیماران ما تحریم کردند.
انتهای پیام

source