به گزارش خبرگزاری تسنیم، پویش برپایی میز کتاب در ایام محرم و صفر سال 1400 برای سومین سال متوالی با همراهی کتابفروشی‌های جبهه فرهنگی انقلاب در سراسر کشور برگزار خواهد شد. این پویش که «سفیر حسین(ع)» عنوان گرفته است، تلاش دارد در ایام عزاداری بر سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع)، آثار خوب را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد.
هیئت از جمله مؤثرترین پایگاه‌های هویت‌ساز اجتماعی در بستر فرهنگ اسلامی ایرانی است که از ظرفیت بالایی برای ترویج و تبلیغ محتوای با کیفیت و غنی برخوردار است. از طرفی کتاب به عنوان اصلی‌ترین کالای فرهنگی نیازمند توجه ویژه‌ای است. هیئات حسینی، مساجد و کانون های فرهنگی به عنوان پایگاه اجتماعی پرمخاطب که ابعاد مختلف زندگی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌توانند بستر مناسبی برای معرفی موثر «کتاب خوب» و محلی برای عرضه‌ موقت آن باشد.
علاقه‌مندان می‌توانند با برپایی میز کتاب در هیئت، کانون یا مسجد محل خود مدال با افتخار «سفیر حسین (ع)» را دریافت کنند. همچنین 15 درصد از میزان فروش کتاب نیز به علاقه‌مندان برای حضور در این پویش اهدا خواهد شد.  
«ضیافت بلا» اثر محمدمهدی میرباقری از نشر تمدن نوین اسلامی، «حسینیه واژه‌ها» نوشته محسن عباسی ولدی از نشر آیین فطرت، «امواج اراده‌ها» از راضیه عزیزی، «پدر عشق پسر» به قلم سیدمهدی شجاعی از نشر نیستان، «خادم ارباب کیست؟» به قلم سیدعلی اصغر علوی از نشر بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، «صحنه‌گردان عاشورا» از محمدهادی مصلحی، «نمک‌گیر» اثر زهرا عوض‌بخش از نشر شهید کاظمی، «فتح خون» به روایت شهید مرتضی آوینی از انتشارات واحه، «تنها گریه کن» به قلم اکرم اسلامی از نشر حماسه یاران و «رهیده» 11 اثری است که در پویش امسال به صورت ویژه مد نظر قرار گرفته است.
در کنار این عناوین،فهرستی شامل 31 عنوان کتاب نیز به صورت پیشنهادی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 
راه‌های ثبت‌نام در پویش «سفیر حسین(ع)»
زمان ثبت‌نام در این پویش از 17 مردادماه آغاز شده است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت طرح خوشه یا پیام به شماره روابط عمومی انجمن کتابفروشان خوشه در فضای مجازی به شماره 09929912812 در این پویش ثبت‌نام کنند. پس از تأیید ثبت‌نام، علاقه‌مندان به نزدیک‌ترین کتابفروشی محل خود معرفی خواهند شد و پس از آن می‌توانند به راحتی کتاب‌ها را تحویل بگیرند.
انتهای پیام/

source