معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران در راستای شناخت و اشاعه فرهنگ غنی قیام عاشورا، مسابقات ادبی عاشورایی ویژه دانشجویان سراسر کشور را برگزار می‌کند.
به گزارش ایسنا، دانشجویان علاقه‌مند شرکت در این مسابقه مناسبتی می‌توانند آثار خود را در دو بخش داستان کوتاه و خاطره با موضوعات عاشورایی حداکثر تا ۶ مهر ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRC.ir  ارسال کنند. 
آثار ارسالی اعم از داستان کوتاه و خاطره باید حداکثر در ۱۰ صفحه با فونت ۱۴ تنظیم و ارسال شوند.
عاشورا، قیام امام حسین(ع)، تأثیر عاشورا در جهان معاصر، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه قیام عاشورا، مقاومت پرچمدار تداوم پیام عاشورا، شخصیت و سلوک امام و اصحاب ایشان، جایگاه شهادت و آزادگی در آموزه‌های دینی و زندگی در جهان امروز، جایگاه امامت و ولایت در رهبری و هدایت جامعه  از موضوعات مسابقه ادبی عاشورایی در بخش داستانی است.
همچنین شرکت در عزاداری عاشورای حسینی برای نخستین بار، آئین‌های خاطره‌ساز عزاداری، تأثیر عاشورا بر زندگی شخص و اطرافیان و … از جمله موضوعات این مسابقه در بخش خاطره تعیین شده است.
پس از دریافت و داوری آثار ارسال شده، نتایج مسابقه  ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۰ اعلام می شود و به ۵ اثر برگزیده هر بخش، جوایز ۳ میلیون ریالی اهدا می‌گردد.
گفتنی است، دانشجویان برای شرکت در این مسابقه باید در سایت باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام

source