محمدرضا ورزی از تهیه نسخه سینمایی سریال «سربداران» خبر داد. این سریال در اوایل دهه ۶۰ برای تلویزیون ساخته شد و حالا با مونتاژ جدید در قالب ۹۲ دقیقه ارائه می شود.
محمدرضا ورزی ـ کارگردان سینما و تلویزیون ـ با اعلام تهیه نسخه ای سینمایی از سریال فاخر «سربداران» ساخته ی محمدعلی نجفی در این زمینه توضیح داد: این کار خودجوش و به درخواست خودم بوده است. سریال قدیمی و موفق «سربداران» ـ ساخته استاد محمدعلی نجفی ـ را مونتاژ سینمایی کرده ام. من در سال‌های خیلی دور و اوایل دهه شصت که این سریال پخش می‌شد، از طریق ویدیو این سریال را ضبط و تماشا می‌کردم. به خود استاد نجفی هم عرض کردم که «سربداران» شما برای نسل ما یک دانشگاه بود.
او ادامه داد: به شبکه یک سیما درخواست دادم که اجازه دهند من سریال «سربداران» را با نگاه نسل خودم و با اجازه سازنده‌اش استاد نجفی یک مونتاژ سینمایی بزنم. این کار را انجام دادم و حدود ۹۲ دقیقه شد. کار جذابی از آب درآمد. مدیر محترم شبکه یک پس از تماشا ابراز رضایت کردند.
به گفته ورزی بنا بود که مراسم رونمایی از نسخه سینمایی «سربداران» با حضور کارگردان و دست اندرکارانی که در قید حیات هستند، برگزار شود اما کرونا شرایط را سخت کرد.
او اعلام کرد، قرار است که ان شاءالله در فرصتی، این نسخه رونمایی و پخش شود.
محمدرضا ورزی پیشنهاد داد: نظر من این است که اگر می شد در جشنواره فجر امسال به عنوان یک بخش جنبی و حاشیه‌ای، نسخه تهیه شده سینمایی از «سربداران» اکران شود. در این اثر، بازی درخشان و مانای استاد علی نصیریان در مقطع میانسالی در نقش قاضی شارح به تمامی توجه مخاطب را به خود جلب می کند. همچنین بازی خوب خانم سوسن تسلیمی و مرحوم محمد علی کشاورز حقیقتا قابل تحسین است. حتی موسیقی به یادماندنی استاد فرهاد فخرالدینی یادآور خلق اثری ماندگار در تاریخ رسانه ملی است.
به گفته این کارگردان سریال «سربداران» با همت آرشیو مرکزی سازمان صداوسیما مجددا با کیفیت و اتانولاژ فوق العاده ای اسکن شده است.
انتهای پیام

source