نظرسنجی جدید صداوسیما در نیمه اول مرداد ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ۷۹.۷ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه «دودکش ۲» شبکه «یک» توانسته با کسب ۵۰.۲ درصد مخاطب، عنوان پربیننده‌ترین سریال را از آن خود کند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این نظرسنجی که روز ۱۸ مرداد در سراسر کشور انجام شده، «دودکش ۲» در مدت پخش توانست رضایت ۸۵.۵ درصد از بینندگان را در حد «زیاد» کسب کند. آخرین قسمت این مجموعه ۲۹ قسمتی، ۱۶ مرداد روی آنتن رفته بود و این سریال نسبت به نظرسنجی قبلی که دهم مرداد انجام شد، ۰.۵ درصد افزایش مخاطب داشته است.
به این ترتیب فصل دوم این مجموعه تلویزیونی هم به باشگاه سریال‌های دارای مخاطب بیش از ۵۰ درصدی همچون نون.خ ۳، گاندو ۲، زیرخاکی ۱، نون. خ ۲، پایتخت ۶، ستایش ۳، بوی باران، برادر جان، پایتخت ۵ وارد شده است. میزان بیننده «دودکش ۲» از حد متوسط سال گذشته سریال‌های سیما و متوسط ۱۰ سال اخیر شبکه یک بیشتر بوده است.
مجموعه «گاندو ۲» شبکه سه هم که  از ۳۱ تیرماه تا شنبه ۱۶ مرداد قسمت های نوروزی اش باز پخش شد، با کسب ۲۸ درصد مخاطب و رضایت در حد «زیاد» ۸۵.۱ درصدی در جایگاه دوم ایستاده است. قسمت های جدید گاندو ۲ که از ۱۶ مرداد آغاز شده است، در نظرسنجی بعدی میزان مخاطبش مشخص می‌شود و ۲۸ درصد مخاطب برای بخش های تکراری آن است.
سریال «زندگی زیباست» از شبکه «دو» هم ۱۳.۵ درصد مخاطب جذب کرده و میزان رضایت در حد «زیاد» از آن هم ۶۹.۱ درصد برآورد شده و به این ترتیب در رتبه سوم قرار گرفته است.
مجموعه چینی «پزشک دربار» از شبکه «پنج» با ۹.۲ درصد، «وضعیت زرد» از شبکه «سه»  با ۷.۵ درصد، «رئیس جمهور موقت» از شبکه «افق» با ۳ درصد، «سرباز گمنام» از شبکه چهار و «بیل وحشی» از شبکه تماشا هر یک با ۲.۳ درصد مخاطب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
آخرین قسمت سریال ۴۹ قسمتی «پزشک دربار» ۱۷ مرداد از شبکه پنج پخش شد؛ آخرین قسمت «وضعیت زرد» هم ۱۶ مرداد با رسیدن به عدد ۱۳ در شبکه سه به نمایش خود پایان داد.
مقایسه میزان بیننده سریال‌های جدید سیما با نظرسنجی‌های قبلی نشان می‌دهد، میزان بیننده سریال‌های «دودکش ۲»، «زندگی زیباست»، «پزشک دربار» و «وضعیت زرد» نسبت به نظرسنجی قبل، اندکی افزایش داشته است.
در میان سریال‌های تکراری، «پایتخت ۶» که از شبکه «آی‌فیلم» روی آنتن رفته با ۱۹.۱ درصد مخاطب صدرنشین شده، بازپخش «همه چیز آنجاست» و «چاردیواری» هم از این شبکه توانسته به ترتیب ۶.۵ و ۳.۷ درصد مخاطب جذب کند.
بر اساس این نظرسنجی، ۲۸.۱ درصد پاسخگویان غیرتهرانی از «شبکه‌های استانی» سریال‌های تکراری را دیده‌اند؛ ۱۹.۵ درصد از پاسخگویان هم از طریق اینترنت بیننده تکرار سریال‌های سیما بوده‌اند.
۵۸۵۸
به اطلاع داوطلبان ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری  ۱۴۰۰ می‌رساند: دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام و کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش در رشته‌های تحصیلی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی که پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی و یا معدل کل دیپلم طبق توضیحات دفترچه راهنما) صورت می‌گیرد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source