لحظه پیروزی محمدعلی کِلی بر کلیولند ویلیامز در مسابقات بوکس سال ۱۹۶۶ تگزاس آمریکا، سوژه این هفته برنامه «عکس‌های تکان دهنده» هیسپان تی وی شده است.
به گزارش ایسنا، کیانوش الطافی، تهیه کننده «عکس‌های تکان‌دهنده»، هر هفته یک عکس تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ را انتخاب کرده و به تشریح شرایط لحظه ثبت عکس، سوابق عکاس و تاثیرات ناشی از انتشار عکس می‌پردازد. در این قسمت، عکسی از نیل لایفر، عکاس ورزشی آمریکایی از لحظه پیروزی محمدعلی کِلی در مقابل حریف قدرتمندش مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
در این مبارزه، محمدعلی تنها ۲۴ سال سن داشت و در مقابل ویلیامز باتجربه ۳۳ ساله قرار گرفت و توانست ضمن پیروزی در این رقابت، سبکی منحصربه‌فرد از بوکس را ارائه کند که بعدها الگوی بسیاری از بوکسورها از قبیل روی جونز، نسیم حامد، اندرسون سیلوا و… شد.

نیل لایفر با این عکس توانست در سال ۲۰۰۳، جایزه بهترین عکس ورزشی جهان را از آن خود کند.
«عکس‎‌های تکان‌‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبان گردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۲۲ مرداد ماه ساعت ۰۴:۰۰ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۲۰ و شنبه ساعت‌های ۲۲:۳۰،۱۵:۰۰،۰۹:۳۰ روی آنتن خواهد رفت.

انتهای پیام 

source