رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی هم‌زمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سیدالشهدا امام حسین(ع) از برگزاری برنامه‌های فرهنگی مذهبی در حسینیه مجازی دانشجویان ایران توسط شعب این سازمان در سراسر کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، مهدی عباسی رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری ماه محرم با اشاره به جایگاه فعالیت‌های فرهنگی در جهاددانشگاهی، گفت: یکی از جدی‌ترین فعالیت‌های جهاددانشگاهی تقویت جایگاه باورها و ارزش‌های انقلابی به‌ویژه میان دانشجویان بوده است. در حال حاضر کشور و کل جامعه جهانی متاثر از بیماری کرونا شده و برنامه‌ها هم تحت تاثیر قرار گرفته ولی سعی کرده‌ایم فعالیت‌ها را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: با هدف ایجاد فضای معنوی متناسب و ترویج پیام قیام عاشورا با توجه به شرایط کشور در شرایط کرونا، برنامه‌ها به صورت مجازی از صفحات اینستاگرام سازمان دانشجویان پخش خواهد شد.
عباسی اظهار کرد: حسینیه مجازی دانشجویان ایران محرم سال گذشته کار خود را آغاز و شعب سازمان از شب اول ماه محرم با ویژه برنامه‌های مجازی دانشجویی شامل سخنرانی، مداحی، شب شعر و پرسش و پاسخ به عزاداری پرداختند. این حسینیه در طول سال نیز با برگزاری برنامه‌های مختلف و مسابقات مذهبی میزبان دانشجویان علاقه‌مند بوده است.
به گفته وی، در سازمان دانشجویان شعبه البرز، ویژه برنامه‌ای با عنوان «زندگی، امام حسین، عاشورا» در دو بخش پادکست و تولید محتوا از کتاب امام حسین(ع) شهید فرهنگ پیشرو انسانیت نوشته علامه محمد تقی جعفری(ره) اجرا خواهد شد.
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی افزود: مسابقه خوشنویسی با قلم و مرکب با عنوان «کتابت فرازهایی از زیارت عاشورا» و «شب شعرجمع آینه‌ها»در شعبه زنجان اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، وی ادامه داد: شعبه لرستان نیز دهمین سوگواره عکاسی «مَحرم مُحّرم عکاسی» با محوریت عکاسی از از آیین های عزاداری استان لرستان در ماه محرم و و بخش ویژه محرم وکرونا برگزار می‌کند. همچنین این شعبه تولید نماهنگ‌های موضوعی ماه محرم را در دستور کار خود دارد و هشت کلیپ توسط به با محوریت به تصویر کشاندن موضوعات و درس‌های کربلا در بستر مجازی توسط دانشجویان تولید خواهد شد.
عباسی تصریح کرد: «نشست تاریخ تشیع» به همت سازمان دانشجویان استان خراسان رضوی، برگزاری آئین گروه دمام زنی و تعزیه توسط سازمان دانشجویان استان خراسان جنوبی و برگزاری مراسم عزاداری و سخنرانی در خصوص دلایل قیام سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) در سازمان دانشجویان استان هرمزگان از دیگر برنامه‌های شعب سازمان دانشجویان در ماه محرم است.
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی بیان کرد: سازمان دانشجویان استان مرکزی با برگزاری آئین عزاداری و سخنرانی، سازمان دانشجویان واحد الزهرا (س)  با برگزاری مسابقه عکس «بیرق»،  مسابقه ی «لبیک یا حسین یعنی…» و سلسله نشست آنلاین «به تو از دور سلام» به سوگواری در این ایام خواهند پرداخت.
انتهای پیام

source