رییس انجمن مدیران تولید سینمای ایران  درخواست کرد که "هزار واکسن فوری برای پروژه های در حال فیلمبرداری اختصاص پیدا کند تا عوامل جوانی که در معرض کرونای دلتا هستند و هنوز سن شان به جامعه هدف واکسیناسیون نرسیده است، هر چه زودتر ایمن بشوند."
محمدرضا منصوری که با خبرنگار ایسنا گفتگو می کرد، تصریح کرد: اوضاع کرونا در روند تولیدات سینمایی و سریال های شبکه نمایش خانگی، اوضاع اسفناکی است.
او ادامه داد: در حال حاضر با اطلاعاتی که جمع آوری کردیم،حدود 23 پروژه شامل فیلم های سینمایی و شبکه نمایش خانگی در حال فیلمبرداری است که هم اکنون تولید سه پروژه به دلیل ابتلای عوامل به کرونا، متوقف شده است.
منصوری خاطرنشان کرد: این سوی دلتا طبق گفته ها ی علمی، جوان ها را بیشتر درگیر می کند و الان در حال حاضر عوامل پشت و جلوی دوربین ما، عمدتا سنین زیر 35 سال هستند و با جدولی که وزارت بهداشت برای واکسیناسیون اعلام کرده است، مشخص نیست که در چه مقطع زمانی به این گروه جوان برسد.
او در بخش دیگری  گفت:  در پروژه های در حال فیلمبرداری تعداد افرادی که کار می کنند،آنهایی که نیازمند واکسن هستند ( چون بخشی سن شان به جامعه هدف رسیده و واکسیناسیون شدند) این درخواست برای جوانانی است که هنوز به سن واکسیناسیون نرسیدند اما در شرایط خاصی جلوی دوربین یا پشت دوربین مشغول کار هستند.
ما می توانیم با اختصاص دادن 30 واکسن به هر پروژه تولیدی فیلم یا سریال در شبکه خانگی، از بحران گسترده تر در سینما جلوگیری کنیم.بنابراین اگر هر پروژه سینمایی را متوسط بین 30 تا 40 سهمیه درنظر بگیریم، بیشتر از 1000 واکسن نیاز نداریم و این درخواست زیادی از وزارت بهداشت نیست تا کل پروژه های در حال تولید را واکسیناسیون کنیم.
منصوری در پایان به عنوان رییس انجمن مدیران تولید سینمای ایران درخواست کرد تا در اسرع وقت نسبت به واکسن زدن پروژه های در حال تولید، اقدام شود تا ما بیشتر از این هزینه بابت تعطیلی و از دست دادن عزیزانمان ندهیم.


انتهای پیام

source