به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از ورایتی، فیلم اکشن بازی‌محور و کمدی “مرد آزاد” با بازی “رایان رینولدز” در پیش‌نمایش خود در پنجشنبه شب 2 میلیون و 200 هزار دلار فروش کرد.
بنظر می‌رسد که این فیلم با افتتاحیه رسمی خود در 4 هزار و 165 سالن سینما از روز جمعه بتواند تا پایان هفته 15 تا 18 میلیون دلار فروش داشته باشد. اگرچه با افزایش دلتا کرونا در جهان، تماشاگران چندان تمایلی به سینما رفتن  ندارند.
باتوجه به اینکه دو استدیوی قرن بیستم و دیزنی برای تولید این فیلم 100 میلیون دلار هزینه کرده‌اند، فروش زیر 20 میلیون دلاری آن ناامید‌کننده است اگرچه معیار موفقیت گیشه با توجه به خیزش دوباره کرونا نیز تغییر کرده است.
این فیلم تنها فیلم دیزنی است که بصورت سنتی فقط در سینماها اکران می‌شود، برای همین تماشای آن در سینماها برای کمپانی بسیار مهم است.  مرد آزاد 45 روز در سینماها اکران می‌شود؛ نیمی از 90 روز اکران معمول در سینماها که تا قبل از شیوع کرونا رواج داشت. از آنجایی که این فیلم توسط دیزنی از قرن بیستم فاکس خریداری شده است که با HBO‌ قرارداد طولانی مدت تولید فیلم داشت، در سرویس دیزنی پلاس اکران نمی‌شود. فیلم‌های قبلی دیزنی مانند بیوه سیاه، گشت‌وگذار در جنگل،کروئلا و رایا و آخرین اژدها بطور همزمان در سینماها و دیزنی پلاس اکران شدند.
“مرد آزاد” داستان یک شخصیت بازی بنام “گای” با بازی “رایان رینولدز” است که در شهری به نام شهر آزاد بازی می‌کند. او با کمک طراح این بازی که نقش آن را “جودی کومر” ایفا می‌کند به خودآگاهی می‌رسد و از یک کارمند سطحی بانک به قهرمان شهر تبدیل می‌شود.
از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به “تایکا وایتیتی” و “آکارش امبودکار”  اشاره کرد.
همینطور در افتتاحیه پنجشنبه شب، فیلم ترسناک “نفس‌نکش 2” از اکران در 2 هزار و 575 سالن سینما، 965 هزار دلار فروش کرد. تخمین زده می‌شود که  این دنباله سینمایی با درجه سنی R و محصول دو کمپانی سینمایی “استیج سیکس فیلمز” و “اسکرین گمز”،  بتواند در هفته اول فروش خود در سینماهای آمریکا بین 8 تا 10 میلیون دلار فروش داشته باشد.
انتهای پیام/

source