سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح جلسه امروز عصر کمیسیون متبوع خود از بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی ارشاد در لین جلسه خبر داد.
حجت الاسلام مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز عصر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست محمد مهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌های خود را ارائه کرد و  تاکید داشت که فعالیت‌های فرهنگی و هنری، پیشران و اصل فعالیت‌های دولت سیزدهم و در راس این وزارتخانه قرار خواهد گرفت، بر این اساس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند به یک محور اصلی برای فعالیت‌های فرهنگی تبدیل شود که تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های فرهنگی و هنری زیر مجموعه آن به فعالیت مشغول باشند. 
وی افزود: در ادامه اعضای کمیسیون نیز دغدغه ها، نقطه نظرات و مطالبات خود را در حوزه‌های مختلف مطرح  و بر رویکرد گفتمانی و انقلابی وزارت فرهنگ و ارشاد تاکید کردند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: از جمله مواردی که در این نشست مورد تاکید نمایندگان مجلس قرار گرفت می توان به جایگاه مهم حوزه های سینما و تئاتر، صنعت نشر و چاپ، فعالیت‌های فرهنگی و هنری در عرصه ارتباطات، رسیدگی به وضعیت هنرمندان به ویژه بیمه هنرمندان، رسیدگی به وضعیت سازمان اوقاف و تبلیغات اسلامی، حج و زیارت اشاره کرد.
انتهای پیام

source