به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه یک سال گذشته تجربه خوبی را با حسینیه تلویزیونی و پوشش هیئت‌های مذهبی کشور داشت و از امشب با پخشِ مراسم عزاداری حسینیه امام خمینی(ره) ساعت 22 طبیعتاً کنداکتور همیشگی پخش‌ِ سریال به این بخش اختصاص پیدا می‌کند. با پایانِ اپیزود “دیگری” از مجموعه “روزهای بهتر”، احتمالاً سریال  6 قسمتی “نامه آخر” روی آنتن خواهد رفت و سپس شبکه یک سیما “افرا” را روی آنتن ببرد.
البته معاونت سیما و دست‌اندرکاران امر، تصمیم‌گیرنده‌اند که کدام سریال با نگاهی به شبکه‌های دیگر روی آنتن برود؛ اما سه سریال “87 متر” کیانوش عیاری، “بعد از آزادی” محمدعلی باشه آهنگر و “افرا” در صف قرار دارند که کدام یک زودتر از بقیه رنگِ آنتن را خواهند دید. 
با این حال گفته می‌شود که احتمالاً “افرا” از اوایل شهریورماه در کنداکتور شبکه یک سیما قرار بگیرد؛ باید دید که مسئولین و دست‌اندرکاران امر کدام سریال را متناسب با ایام، انتخاب خواهند کرد. 
سریال “افرا” جدیدترین اثر کارگردان مجموعه “پدر” است؛ بهرنگ توفیقی بعد از مجموعه “آقازاده” در نمایش‌خانگی به تلویزیون برگشته و این بار به تهیه‌کنندگی مشترک مجید مولایی و محمدکامبیز دارابی در شمال کشور، شهرک دفاع‌مقدس، بیمارستانی در تهران مراحل ساخت مجموعه‌ای را پیش برد که خیلی درباره محتویات و ماجراهایش حرفی به میان نیامده است. 
سریال , عکس , صدا و سیما ,
گفته می‌شود این مجموعه با حضور مهدی سلطانی و اسماعیل محرابی، پیام دهکردی و خیلی از بازیگران کاربلد، نویدِ درامی را می‌دهد که بتواند مخاطب را پایِ گیرنده‌های شبکه یک سیما نگه دارد. شبکه‌ای که قبل از محرم، “دودکش” و پیش‌تر “نون‌خ” و مابقی قسمت‌های “پایتخت6” را به عنوان محصولات خودش روی آنتن داشت و بیشترین مخاطبان را در نظرسنجی صداوسیما به خودش اختصاص داد. 
“افرا” این روزها مراحل فنی را سپری می‌کند تا در آینده‌ای نزدیک آماده پخش شود. ساخت موسیقی به بابک زرین سپرده شده و تدوین سریال را نوید توحیدی برعهده دارد. 
سریال , عکس , صدا و سیما ,
همچنین صداگذاری توسط امیرحسین صادقی پیش می‌رود و جلوه‌های ویژه تصویری و اصلاح رنگ را نیز امیر ولی‌خانی به عهده دارد. 
مهدی سلطانی، پژمان بازغی، مینا وحید، روزبه حصاری، فریبا متخصص، اسماعیل محرابی، پیام دهکردی، علیرضا آرا، نسرین بابایی، محمد صادقی، هامون سیدی، سارا باقری، مهرداد بخشی، آریا دلفانی، فهیمه مؤمنی، بهمن صادق حسنی و … گروه بازیگران سریال “افرا” را تشکیل می‌دهند.
این مجموعه تلویزیونی که قصه آن در فضای معاصر می‌گذرد، محصول گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما است.
سریال , عکس , صدا و سیما ,
سازندگان به جای خلاصه داستان این متن را ارائه داده‌اند: «در پگاه مه آلود یک روز پاییزی، در زیر شاخه های پرشکوه افرا، فرزندی زاده می شود؛ حاصلِ وصلتِ شومِ اخلاق و منفعت. چشمانِ پیرِ افرا، یگانه شاهدِ این راز در اعماق جنگل است. شاهدی که آموخت در نگاه عاشقانه به زندگی، فقط صاحب تنهایی خویشی. هیچکس نبودن، اولین و آخرین قانون کتاب عشق است….».
انتهای پیام/

source