به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رمان «پشت درهای بهشت» نوشته رضا کاشانی اسدی که رخدادهای پیش و پس از واقعه عاشورا و جامعه کوفه در آن‌ زمان را به تصویر می‌کشد به چاپ پنجم رسید. این رمان به همت انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.
«موقع» جوان کوفی شاگرد ویژه حبیب بن مظاهر است. کوفه در تب و تاب قیام امام حسین علیه السلام است و ابن زیاد همه کسانی که به امام حسین نامه نوشته بودند را با تهدید و تطمیع از یاری اباعبدالله دور می‌کند. پدر «موقع» نیز از ترس خشم ابن زیاد به دربار رفته و او را نیز با زور به همراه خود برای دستبوسی می‌برد. پدرش او را در خانه حبس می‌کند تا دور و بر حبیب بن مظاهر نباشد. وقتی حبیب به قصد پیوستن به امام حسین (ع) از کوفه خارج می‌شود، موقع با واقعیتی روبه‌رو می‌‌شود که …
رضا کاشانی اسدی در رمان «پشت درهای بهشت»، فضای خدعه و خفقان زمان شهادت امام حسین (ع) را تصویر کرده و برخی از عبرت‌های ماجرای عاشورا را در قالب داستان بیان کرده است. او با استفاده از روایات تاریخی، ماجرای زندگی فردی را به تصویر کشیده که بخشی از زوایای پنهان آن ‌برهه تاریخی را برای مخاطب روشن می‌‌کند. 
این کتاب، محور مسابقه بزرگ کتابخوانی کتاب جمکران است که از 19 مرداد شروع شده است. این کتاب  با 20 درصد تخفیف در دسترس خوانندگان است. علاقه‌مندان به این مسابقه تا 19 مهر فرصت دارند در آن شرکت کنند.
انتهای پیام/

source