مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ را منتشر کرد که بر اساس آن ۴۳.۱ درصد مردم بیننده «مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰» بوده اند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نظرسنجی جدید صداوسیما نشان می‌دهد مردان (۵۵.۱ درصد) بیشتر از زنان (۳۱.۱ درصد)، ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها (۵۶.۹ درصد) بیشتر از دیگر گروه‌های سنی و افراد دارای تحصیلات عالی (۵۱.۷ درصد) بیشتر از سایر گروه‌های تحصیلی، از شبکه‌های تلویزیون بیننده المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده‌اند.

۰.۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، «همه مسابقات»، ۱۱.۲ درصد «بیشتر مسابقات»، ۲۹.۷ درصد «تعداد کمی از مسابقات»، ۰.۷ درصد «فقط افتتاحیه مسابقات و ۰.۷ درصد هم «فقط اختتامیه مسابقات» را تماشا کرده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، ۷۳.۲ درصد بینندگان مسابقات المپیک، این رقابت‌ها را از «شبکه سه» و ۲۲.۶ درصد هم از «شبکه ورزش» این رویداد مهم ورزشی را تماشا کرده‌اند. ۴.۲ درصد هم از دیگر شبکه‌ها در جریان این رقابت‌ها قرار گرفته‌اند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد از میان بینندگان المپیک، ۷۹.۳ درصد مسابقات «کشتی»، ۵۲.۹ درصد مسابقات «والیبال» و ۲۶.۱ درصد هم مسابقات کاراته را بیشتر از دیگر رقابت‌ها تماشا کرده‌اند. فوتبال ۱۴.۹ درصد، وزنه‌برداری ۱۳.۸ درصد، تکواندو ۱۱.۹ درصد، تیراندازی ۸ درصد، بسکتبال ۶.۹ درصد، دو و میدانی ۳.۱ درصد، شنا ۱.۹ درصد، ۱.۵ جودو، بوکس ۱.۵ درصد، دوچرخه سواری ۰.۸ درصد، ژیمناستیک ۰.۸ درصد، شمشیربازی ۰.۴ درصد و هندبال ۰.۱ درصد بیننده داشته‌اند. دیگر رشته‌های ورزشی هم در مجموع ۶.۱ درصد بیننده داشته است.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۸.۵ درصد از بینندگان المپیک توکیو عملکرد شبکه‌های سیما را در خصوص «کیفیت پخش به لحاظ دریافت صداوتصویر مطلوب» موفق‌تر از دیگر زمینه‌ها ارزیابی کردند. ۵۲.۶ درصد هم از تسلط گزارشگران مسابقات (گزارش روان و دقیق)، ۵۰ درصد از اجرای مجریان برنامه‌های ویژه المپیک، ۴۸.۱ از پخش کامل مسابقات ورزشکاران ایرانی در المپیک، ۴۳.۶ درصد از اطلاع‌رسانی در مورد زمان پخش و نتایج مسابقات المپیک، ۳۹.۵ درصد از ارائه اطلاعات درباره تاریخچه و حواشی المیپک، ۳۸.۴ درصد از گفتگو با ورزشکاران المپیکی و خانواده آن‌ها در استودیوهای تهران و توکیو و ۳۶.۹ درصد هم از تحلیل‌های کارشناسی درباره مسابقات المپیک ارزیابی مثبتی داشته‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، ۴.۳ درصد از مخاطبان هم از رادیو شنونده گزارش‌های مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده‌اند. ۸.۶ درصد هم از طریق سایت‌های اینترنتی مانند تلوبیون این رویداد ورزشی را تماشا کرده‌اند.
۵۸۵۸

سفر به شهری مدرن همچون دبی که مملو از گالری‌های زیبا و مراکز تفریحی منحصر به فرد است، برای هر کسی دلنشین و وسوسه کننده است.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source