به گزارش گروه فرهنگی تسنیم، سازمان بسیج مساجد و محلات کشور، سازمان بسیج مساجد و محلات کشور به مناسبت روز جهانی مسجد بیانیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:
فراموش نکنیم که «روز مسجد» اساساً یک روز انقلابی است
                                            «مقام معظم رهبری مد ظله العالی»
مسجد واسط و حلقه وصل زمین و آسمان است، مهبط رحمت واسعه الهی است، تا از سجده در برابر عظمت حق تعالی، انسان را به اوج بندگی و کمال انسانی و عزت جاودانه برساند.
مسجد به عنوان اولین مرکز حکومت اسلام قرار گرفت تا تکامل و سعادت بشر را در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی، اقتصادی و … در سایه هدایت‌ها و رهبری‌های برگزیده باری‌تعالی، حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلّی‌ الله علیه و آله و سلّم  به ارمغان آورد.
در دهه‌های اخیر یعنی عصر طلایی انقلاب اسلامی، مساجد، فجر انقلاب شده و نقطه آغازین تابش انوار عنایات الهی بر امت بزرگ ایران اسلامی و سنگر مقابله با شیاطین و استکبار جهان شدند.
 آنگونه که مسجد مهم‌ترین پایگاه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، دینی و اعتقادی انقلابیون در نهضت عاشورایی حضرت امام روح الله (ره) و سنگر اجتماعات عظیم و رفیع رزمندگان جبهه توحید در 8 سال دفاع مقدس بوده است، امروز نیز این بیت جامع‌الاطراف الهی، سنگر بزرگ اجتماعات رزمندگان جبهه نرم اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اعتقادی و …. اسلام در برابر ملحدین و کفار و استکبار جهانی است.
پایگاهی که سعادت دنیا و آخرت همه دلدادگان به آن را تضمین می‌کند، لذا بسیجیان عزیز پایگاه‌های مقاومت بسیج به عنوان مجاهدان عرصه جهاد کبیر و رزمندگان با بصیرت جبهه نرم، مساجد را مرکز هدایت، حمایت و خدمات مؤمنانه به آحاد جامعه قرار داده تا از جایگاه رفیع آن به عنوان اولین مرکز فرماندهی حکومت اسلام صیانت و حفاظت کرده، می‌روند تا در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی کارکرد جامعه‌نگر مساجد را در تراز تمدن نوین اسلامی ارتقاء بخشند.
سی‌ام مرداد ماه، روز جهانی مسجد یادآور اقدام شیطانی صهیونست‌ها در به آتش کشیدن قبله اول مسلمین یعنی مسجد‌الاقصی است که ضمن محکومیت این اقدام خبیث، با تأسی از ولیّ امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای عزیز مد ظله العالی که فرمود «روز مسجد اساساً یک روز انقلابی است»، آن را به عنوان یوم‌الله و نقطه عطف دفاع از ارزش‌های اسلامی در مقابله با هجمه‌های کفار صهیونیستی گرامی می‌داریم.
                                                  سازمان بسیج مساجد و محلات کشور
انتهای پیام/

source