به گزارش خبرگزاری تسنیم، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «امپراطور»، «بیست و سه نفر»، «نذری مامان عزت» و «بلوط» دوشنبه و سه‌شنبه 25 و 26 مردادماه از شبکه‌های یک و دو روی آنتن می‌رود.
جزئیات زمان پخش این چند فیلم را در ادامه ببینید:
شبکه یک با بیست و سه نفر/ فیلمی که “حاج قاسم” سر صحنه‌اش رفت
– فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» به کارگردانی «مهدی جعفری»، سه‌شنبه 26 مردادماه ساعت 09:45 صبح از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
– داستان «بیست و سه نفر » مربوط به دوران دفاع مقدس و زمان آزادسازی خرمشهر است. در آن زمان پیر و جوان برای دفاع به جنگ می‌رفتند، در اردیبهشت سال 1361 ، 23 نفر از نوجوانان ایرانی اسیر نیروهای بعث عراق شدند، آنها را به استخفارات عراق بردند و برای نشان دادن این که ایران نوجوانان را به اجبار به جنگ می‌فرستد، آنها را نمایشگر دوربین ها و خبرگزاری های جهانی کردند.
در این میان فردی به نام صالح که تاجری ایرانی بود و توسط رژیم بعث اسیر شده بود، به خاطر توانایی در عربی صحبت کردن، مترجم رژیم بعث شده بود و ارتباطی بود بین اسرا و بعثی ها… بعد از جنگ و آزادی اسرا ابتدا نیروهای اطلاعاتی ایرانی به او شک کردند که …
– فیلمی که حاج قاسم سلیمانی در زمان فیلمبرداری به پشتِ صحنه این فیلم آمد و یادگاری از تصاویر خودش به جا گذاشت.
– بازیگران: مجید پتکی، سعید آلبوعبادی، رضا نوری، عبدالحلیم تقلبی، مالک محمدآبادی، حسین پوریده و محمد رشنو در فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» ایفای نقش کرده‌اند.
شبکه دو با “بلوط”
– فیلم تلویزیونی «نذری مامان عزت» به کارگردانی «امیر واعظی و سروش مسعودنیا»، دوشنبه 25 مردادماه ساعت ‌17:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
– داستان فیلم از این قرار است که: مادر خانواده (مامان عزت) به رحمت خدا رفته است و همینک پسر او سعید قصد دارد به نیابت از مادرش، نذر شب های قدر هر ساله او را برآورده کند. سعید با برادر بزرگش تماس می‌گیرد و قرار می‌گذارد تا این نذر سالانه را برآورده کنند. قرار می‌شود او با برادر و خواهر دیگرش هم تماس بگیرد و …
– بازیگران: مهران رجبی، ساناز سماواتی، رامین راستاد و غلامرضا اوصانلو در این فیلم بازی کرده‌اند.
– فیلم تلویزیونی «بلوط» به کارگردانی «ابراهیم صمیمی»، سه‌شنبه 26 مردادماه ساعت ‌17:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
– داستان فیلم از این قرار است که: بلوط دختر نوجوانی است که در روستایی به همراه پدرش زندگی می‌کند. مادر بلوط در اثر عارضه قلبی از دنیا رفته و بلوط نیز مانند مادرش مشکل قلبی دارد. وقتی پدر بلوط از بیماری او مطلع می‌شود، بسیار ناامید و درمانده می‌گردد، چرا که دکترها گفته‌اند تنها راه معالجه بلوط این است که عمل پیوند قلب انجام دهد.
از سوی دیگر معلم جدیدی که خانمی جوان به نام ایران مهربان است برای روستا آمده و در این مدت خیلی به بلوط و دیگر بچه‌های روستا کمک می‌کند. یک شب که حال بلوط بد شده و خانم معلم قصد دارد با ماشین به خانه آنها رفته و …
– بازیگران: حمیدرضا مومنی، شراره مولا، مهنوش شیخی، حسین فردین مهر و زهرا کوثری در فیلم تلویزیونی «بلوط» بازی کرده‌اند.
انتهای پیام/

source