به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون جزئیات خبرهایی همچون برنامه “نمای رادیو” شبکه نسیم، دوبله سه سریالِ ماندگار محرمی، تولید مجموعه‌های 100 قسمتی در مرکز صبا و پخشِ‌ مستند مستند «آنجا سپیده دم» به شرح ذیل آمده است:
پخش نمایش‌های محرمی با همکاری رادیو نمایش و نسیم
برنامه “نمای رادیو” تولید گروه برنامه‌های مستند و ترکیبی رادیو نمایش با همکاری شبکه نسیم است و به صورت نمایش رادیویی، تلویزیونی در سه اپیزود «مسافر کربلا»، «روز دهم» و «رستگاری» از شبکه نسیم پخش می‌شود.
هر یک از این نمایش‌ها داستانی جداگانه دارد که در 15 قسمت به واقعه کربلا می‌پردازد.
امیر زنده‌دلان کارگردان رادیویی، امیر شعیبی کارگردان تلویزیونی، حسن توکلی‌زاده تهیه‌کننده رادیویی، میثم کریمی مدیر تولید، محمد وکیلی اقدم، امیر شعیبی، مهسا محمودی تصویربرداران، محمدرضا قبادی‌فر، افکتور، جعفر جودتی صدابردار، محمدعلی شعیبی طراح و نقاش و ناهید مسلمی، نازنین مهیمنی، رامین پورایمان، سعید سلطانی، مهدی نمینی‌مقدم و علی میلانی بازیگران برنامه «نمای رادیو» هستند.
این برنامه هر شب ساعت 21 از شبکه نسیم پخش می‌شود.
پخش «معصومیت از دست رفته»، «شب دهم» و «یلدا» به زبان‌های عربی و آذری
همزمان با ایام عزاداری محرم، سریال های «معصومیت از دست رفته» و «شب دهم» از شبکه الکوثر و سریال «یلدا» از شبکه سحر روی آنتن می‌رود.
مجموعه تلویزیونی «معصومیت از دست رفته» درباره جنایت و مکافات دین‌داران عصر اموی در مواجهه با واقعه کربلا با کارگردانی داود میرباقری از شبکه الکوثر روی آنتن می‌رود.  
مجموعه تلویزیونی «معصومیت از دست رفته» با زبانگردانی و دوبله به زبان عربی توسط شبکه آی فیلم هر روز ساعت 15:05 دقیقه به وقت تهران از شبکه الکوثر پخش می‌شود.
همچنین به مناسبت ایام محرم مجموعه تلویزیونی «شب دهم» هم روی آنتن می‌رود. 
این درام تاریخی به تهیه‌کنندگی حسن بشکوفه و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده است و هرشب ساعت 19:30 به وقت تهران بر روی آنتن شبکه الکوثر می‌رود.
شبکه آی‌فیلم دوبله این سریال به زبان عربی را برعهده داشته است.
مجموعه تلویزیونی «یلدا» به کارگردانی حسن میرباقری هم از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود. 
مجموعه تلویزیونی «یلدا» به مناسبت ایام محرم هر شب از ساعت 20 به وقت تهران و به جایگزینی سریال «پرستاران» با زبانگردانی و دوبله به زبان آذری امین عباس اف از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.
تولید مجموعه‌های 100 قسمتی در مرکز پویانمایی صبا
مرکز پویانمایی صبا با 20 عنوان مجموعه 100 قسمتی با موضوعات مختلف همچون خانواده، جمعیت پایدار، آموزه های قرآنی، ارزشهای دینی و اخلاقی، مهارتهای زندگی، پیشگیری از کرونا و بیماری‌ها، امثال و حکم پندآموز و آموزش‌های فکری و عملی و… در حال تولید دارد که از این مجموعه ها برخی به نیمه رسیده و تعدادی هم در مراحل پایانی کارند.
در روزگار کرونایی با همت فعالان این صنعت خط تولید انیمیشن مرکز صبا با شتاب حرکت می کند و شتابی که همراه با پژوهش‌محوری و سنجش نیاز مخاطب (خردسال – کودک – نوجوان و عام) بوده است. خط تولیدی که جهش تولید را با اولویت بندی مفاهیمی پیش می برد و گام‌های مطمئنی را در راه تثبیت و ذائقه مخاطبانش بر می‌دارد.
درحال حاضرمرکز پویانمایی صبا بزرگتریت قطب سفارش دهنده و اولین متولی تولید انیمیشن کشور است و با نگاه به برنامه های تولیدی بهار و تابستان این مرکز متوجه رشد 100 درصدی محتوایی و کیفی تولیدات صبا می‌شویم که به ثبات در تولید پایدار و مداوم به سطح  مناسبی رسیده است.
تولید پویانمایی در تیراژ وسیع حکایت ازقدرت نرم و توانمندی و تجربه تولید مناسب و تسلط فنی چشمگیر تولیدکنندگان آن دارد و در این میان سازمان صداوسیما بعنوان بزرگترین و تنها حامی تولید مجموعه‌های تلویزیونی در کشور سهم بیشتری در این رونق دارد.
مرکز پویانمایی صبا مجموعه های مختلفی را در حال تولید دارد که این مجموعه ها هر یک می تواند سطح وسیعی از نیازهای مخاطبان در گروههای سنی مختلف، این روزها باشد. مجموعه‌هایی همچون مهارت‌های زندگی – موزه – مهد کودک حیوانات – مثلنامه – همه جوره ماجرا – رستوران جنگل –         قاصدک ها – پند پارسی –  جعبه جورواجور – آقا معلم و بچه ها – ماجراهای شهروندی -رعنا دختر دهقان –  نقاش کوچولو – خروس زیرک روباه کلک – فارسی هویت ماست – پهلوانان – جوانمردان – قصه های ریرا –  شکرستان و جنگل فندق.
در مجموع می‌توان گفت مرکز پویانمایی صبا به پشتوانه سازمان صداو سیما با پشتیبانی مستمر و مانع‌زدایی از  تولیدات خود و پخش آن از شبکه های مختلف سیما با وجود بیماری کرونا، گام‌های مؤثری را در خصوص تحقق شعار سال طی کرده است.
مستندی درباره کرونا که یکی از اعضای کادر درمان ساخت
مستند «آنجا سپیده دم» روایتی تلنگرآمیز از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور، از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.
همزمان با اوج‌گیری موج پنجم بیماری کرونا در کشور، مستند «آنجا سپیده دم» با موضوع کرونا از قاب تلویزیون پخش می‌شود.
این مستند روز سه‌‌شنبه 26 مرداد ساعت 20:30 در برنامه «به اضافه مستند» شبکه مستند سیما برای نخستین‌بار برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید و به طور همزمان از شبکه سه سیما نیز روی آنتن می‌رود.
«آنجا سپیده دم» به کارگردانی محسن جهانی و هاشم مسعودی، تازه‌ترین اثر مرکز مستند سوره با موضوع کروناست که موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران بخش کرونا، از چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت شد.
این فیلم، روایتی بی‌پرده از تلاش بی‌وقفه کادر درمان و وضعیتِ بخش بیماران کرونایی در نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران است که تماشای آن در شرایط فعلی می‌تواند تلنگری برای مردم جهت مراقبت و رعایت بیشتر باشد.
سوژه اصلی «آنجا سپیده دم» کارگردان آن است که تا پیش از شیوع کرونا، به عنوان پرستار در بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد مشغول به خدمت بود، اما با بحرانی‌شدن شرایط داوطلبانه به بخش کرونا می‌رود.
این مستند بلند محصول سال 1399 در 70 دقیقه و در فرم سلفی بیوگرافی در مرکز مستند سوره حوزه هنری تهیه شد و در بخش مستند سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر نیز حاضر بود.
انتهای پیام/

source