رئیس شورای هیئات مذهبی کشور گفت: ۳۰۰۰ ناظر و بازرس آموزش دیده مجالس محرم را در سراسر کشور نظارت و بازرسی می کنند.
به گزارش ایسنا، رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با بیان اینکه رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اولویت اصلی هیئات است،  افزود: شیوه نامه های بهداشتی که شامل ضد عفونی اماکن ، استفاده از ماسک و رعایت کامل فاصله اجتماعی ، حتی فاصله ای بیشتر  از متراژ اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا ،در هیئات رعایت و اجرا میشود.
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با بیان اینکه تمام سعی و تلاش بانیان مجالس بر حفظ جان عزاداران عزیز است و در این شب ها کمترین موارد تخلفی از طرف هیئات ثبت و گزارش شده است اضافه کرد بجز شب های اول محرم که تعداد اندکی هیئت موارد را رعایت نکردند و تذکرات و برخوردهای لازم هم با آنها انجام شد ما شاهد برگزاری منظم مجالس حسینی با رعایت کامل پروتکل‌ها هستیم.
 نوشادی هیئات مذهبی را منظم ترین قانونمند ترین و مظلوم ترین اقشار جامعه دانست و گفت هیئت ها همواره در همه مناسبت ها و حوادث طبیعی کشور مثل سیل ، زلزله ، مبارزه با کرونا و در دفاع از  ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیشقدم و همراه بوده اند.
نوشادی ضمن تشکر از هیئات مذهبی برای مدافعان سلامت و کارکنان خدوم و تلاشگر بهداشت و سلامت کشور که در خط مقدم جبهه دفاع از سلامت آحاد اجتماع قرار دارند نیز آرزوی سلامتی و از خدمات آنان قدردانی نمود.
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با اشاره به اینکه بیشتر آئین های سوگواری و مجالس عزا در فضای باز ،اماکن مذهبی ، بقاع متبرکه و امام زاده ها،  پادگان ها و پارک ها و میادین شهرها و روستاها برگزار می‌شود از هیئات عزاداری و بانیان مجالس خواست تا با عقلانیت کامل مجالس حسینی را برگزار و مکتب اصیل و مقدس حسینی را ترویج دهند.
وی گفت: بر اساس اطلاعات میدانی سازمان تبلیغات اسلامی   تاکنون تعداد ۱۵۶۳ گزارش مردمی به سامانه صدای هیئت  ارسال شده است و تا الان ۱۲۱۸۰ هیئت توسط ۲۹۴۰ ناظر مورد بازرسی قرار گرفته اند.
وی گفت از تعداد گزارش های ارسالی مردمی  به سامانه صدای هیئت ۵۹۴ هیئت مشکل را حل نموده و ۳۰۵ مورد در حال پیگیری و ۵۱۲ مورد هم مشکل خاصی نداشتند
نوشادی اضافه کرد تاکنون از مجموع هیئات بازدید شده  ۹۶۷۳ شیوه نامه ها را بصورت کامل رعایت ، ۲۱۸۰ هیئت تذکر شفاهی ، ۳۱۰ هیئت تذکر کتبی ، و ۱۷ هیئت  هم به کمیته انتظامی ارجاع داده شده اند.

انتهای پیام/

source