به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دو سریال جدید وارد کنداکتور تلویزیون شده است؛ سریال اخیرِ پرویز شیخ‌طادی درباره بانوی سردار ایرانی مبارز با استکبار و مجموعه محرمی “یه تیکه زمین” با بازی داریوش ارجمند را به همراه جزئیات در ادامه ببینید:
سریال , شبکه دو , شبکه سه سیما , ماه محرم , حسینیه تسنیم ,
پخش «بانوی سردار» از شبکه سه
سریال «بانوی سردار» به کارگردانی پرویز شیخ طادی و تهیه کنندگی سعید مرادی هر روز ساعت 12 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. این سریال به زندگی بی‌بی مریم سردار بختیاری می‌پردازد که کتابی از زندگی او نیز منتشر شده است.
پانته‌آ سیروس (بی بی مریم)، حبیب دهقان نسب، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، فرزین محدث، محمد فیلی، کاظم هژیرآزاد، صدرالدین حجازی، مهدی میامی، حمیدرضا نعیمی، علیرضا مهران، مرتضی زارع، سعیده عرب، علیرضا جاویدفر، بهشاد چنگیزی، سیاوش درخشی، شاپور کلهر، پارسا قربانی، مجید کریمی، هلیرضا دیلمی، فاطمه شکری و… از بازیگران فصل اول «بانوی سردار» بودند.
«بانوی سردار» به زندگی نخستین بانوی سردار ایرانی که به مبارزه با استکبار انگلیس و حکومت مرکزی رضا شاه می پردازد. تربیت فرزندان دلیر وطن پرست شیر علیمردان خان، ایجاد وحدت بین اقوام ترک تباران و لر تباران، تأثیرگذاری بی‌بی‌مریم بر قوم بختیاری و استقلال و اتکا به خود از مضامینی است که در این سریال به آن پرداخته شده است.
این سریال مجموعه اقتباسی است که نگارش و تحقیق آن دو سال به طول انجامید و درباره زندگی بی بی مریم ملقب به سردار مریم است که عدل و عدالت را بین اقوام گسترش داد و دربین رعایا محبوبیت پیدا کرد و دست خوانین ظالم را کوتاه کرد.
سریال , شبکه دو , شبکه سه سیما , ماه محرم , حسینیه تسنیم ,
پخش سریال «یه تیکه زمین» از شبکه دو
سریال «یه تیکه زمین» به کارگردانی مهدی کرم‌پور و تهیه‌کنندگی محمدعلی اسلامی از امروز 25 مرداد تا چهارشنبه 27 مرداد و از هفته دیگه شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:40 از شبکه دو پخش می‌شود.
این سریال کوتاه درام اجتماعی است و زندگی مردی به نام حاج حیدر از نانواهای قدیمی تهران با بازی داریوش ارجمند را به تصویر می‌کشد و این طور که پیداست اختلاف سلیقه پسر حاج حیدر که نماینده نسل جوان است با پدر، یکی از محورهای اصلی قصه را شکل می‌دهد، به عبارت دیگر مجموعه «یه تیکه زمین» که در آن سنت‌های اصیل زندگی ایرانی به تصویر کشیده شده، روایتی ساده از یک زندگی اصیل و ساده ایرانی است و سعی دارد پاکدامنی، امانتداری مردم و مباحث اخلاقی را در فضای سنتی و در بستر یک داستان بیان کند.
مجموعه نمایشی «یه تیکه زمین» به کارگردانی مهدی کرم‌پور در خانه «حاج حیدر» روایت می‌شود؛ خانه‌ای با بنای قاجاری که قصد دارد پایبندی حاج حیدر را به ارزش‌های سنتی اعم از اسلامی و ایرانی نشان دهد و داستان این سریال از عید قربان آغاز می‌شود و در روز عاشورا به پایان می‌رسد و در محتوای قصه کارگردان سعی کرده بخشی از شعائر ملی و مذهبی ایرانیان را به تصویر بکشد و چند مراسم آیینی همچون تعزیه، گلریزان زورخانه‌ای و عزاداری سیدالشهدا در تکیه در این سریال نمایش داده می‌شود.
حاج حیدر که در یک نانوایی سنگکی در یکی از محله‌های قدیمی تهران مشغول به کار است هنوز نان سنگک را در ترازو وزن می‌کند و بعد به دست مردم می‌دهد؛ وی که که معتمد محل و مورد احترام مردم است و همه از او و خانواده‌اش به نیکی نام می‌برند، او در روستایی نزدیک تهران که زادگاهش است یک تکه زمین دارد و روستاییان فروش محصولات سالانه را به او و خانواده اش سپرده اند، نظم این چرخه از روزی تغییر می کند که حاج حیدر نانوایی را به علت تخلف تعطیل می کند و این شروع ماجراهای تازه‌ای است.
این در حالی است که پسران او به نام هادی احمد و محمود در کارخانه کوچکی، آرد مرغوب برای پخت نان‌های فانتزی تولید می‌کنند، این آرد از گندم‌زار حاج حیدر تهیه می‌شود و کیفیت خوبی دارد، اما محمود که جوانی طمع‌کار است، در آرد مواد اضافه و ناخالصی وارد می‌کند که گلایه اهالی محله را به دنبال می‌آورد و …
در سریال «یک تیکه زمین»  بازیگرانی همچون  داریوش ارجمند، رویا تیموریان، عنایت بخشی، آتیلا پسیانی، نفیسه روشن، پوراندخت مهیمن، امیرحسین رستمی، کوروش تهامی، شراره دولت‌آبادی، سپیده علایی و حدیث میرامینی و … به ایفای نقش می‌پردازند.
داریوش ارجمند در این سریال در نقش حاج حیدر جلوی دوربین رفته و شراره دولت آبادی نقش رعنا همسر حاج حیدر را بازی می‌کند، کوروش تهامی و حمید ابراهیمی نیز در نقش دو پسر این شخصیت جلوی دوربین رفته‌اند، لازم به ذکر است که ایفای نقش رویا خواهر حاج حیدر نیز بر عهده رویا تیموریان است.
انتهای پیام/

source