به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شهید حجت‌الاسلام مصطفی ردانی‌پور از مؤسسین لشکر 14 امام حسین (ع) و فرمانده قرارگاه فتح بود که با وجود 2 بار مجروحیت و جانبازی از ناحیه دست لحظه‌ای همرزمانش را تنها نگذاشت و سرانجام در عملیات والفجر 2 به شهادت رسید و همان‌طور که آرزویش بود، جاویدالاثر شد.
آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشرنشده شهید حجت‌الاسلام مصطفی ردانی‌پور در سوم مردادماه سال 1361 در طی عملیات رمضان است که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس این صوت را برای نخستین بار منتشر می‌کند. در این صوت می‌شنویم:
شهید , دفاع مقدس , امام حسین (ع) , «شهید ردانی‌پور در سوم مردادماه سال 1361 در پایگاه شهید مدنی هنگام عملیات رمضان با بیان اینکه مرام رزمندگان اسلام همان مرام سیدالشهدا (ع) است، از راه و روش صلح و سازش سخن گفت: شعار ما این است، به امام حسین (ع) این را گفتیم و امام حسین (ع) امام ماست: «إِنِّی سِلْمٌ لِمَنْ سَالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حَارَبَکُمْ وَ وَلِیٌّ لِمَنْ وَالاَکُمْ وَ عَدُوٌّ لِمَنْ عَادَاکُمْ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ» امام حسین (ع)! ـ به زبان ساده ـ شما امام ما هستید، ما شیعه شما هستیم، ما صلح می‌کنیم با کسی که با شما سازش داشته باشد؛ یعنی کسی که مرام و روش و عقیده شما را احترام می‌گذارد و در آن مسیر قرار بگیرد و می‌جنگیم با کسی با شما بجنگد. الآن شخص و وجود مقدس امام حسین (ع) که در بین ما نیستند، از نظر ظاهر، مرام حسین در بین ما هست و ما از مرام حسین دفاع می‌کنیم و می‌جنگیم با کسانی که مخالف با مرام حسین‌اند و سازش می‌کنیم با کسانی که در مسیر حسین‌اند.»
درباره عملیات
عملیات رمضان با رمز یا مهدی (عج) ادرکنی در شرق بصره آغاز شد. این عملیات از 22 تیرماه تا هفتم مردادماه سال 1361 به طول انجامید. هدف از عملیات رمضان حضور قوای نظامی ایران در پشت شط العرب و تسلط بر معابر وصولی بصره بود که با حضور سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی انجام شد. در این عملیات رزمندگان اسلام در 133 گردان پیاده؛ 20 گردان زرهی، 11 گردان مکانیزه و 10 گردان توپخانه حضور داشتند. تصرف 40 کیلومترمربع از خاک دشمن حاصل این عملیات بود که دشمن بیش از 6400 کشته و زخمی و 1315 اسیر داشت. در ضمن 4 لشکر و 3 تیپ زرهی دشمن بین 20 تا 60 درصد منهدم شد و 9 تیپ پیاده دشمن بین 20 تا 100 درصد خسارت و تلفات را متحمل شد.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.