ماهان عابدین، سردبیر میز بریتانیای وب‌سایت پرس تی وی، شبکه خبری انگلیسی‌زبان صداوسیما بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشت.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، عابدین که از حدود چهار سال پیش همکاری خود را با شبکه پرس تی وی آغاز کرد، متولد ۱۲ آبان ۱۳۵۵ بود.
او از ده‌سالگی به‌همراه خانواده در انگلیس زندگی می‌کرد و تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین‌الملل را در  London   school of economics به اتمام رساند.
سردبیر میز بریتانیای وب‌سایت پرس تی وی، بعد از تزریق نوبت اول واکسن کرونا، به‌دلیل هم‌زمانی عوارض ابتلاء به کرونا درگذشت.
ماهان عابدین متخصص مطالعات تروریسم و کارشناس مسائل سیاسی ایران، عراق و جنبش‌های اسلامی بود.
سردبیری نشریه تروریسم مونیتور، همچنین نویسندگی بولتن اطلاعاتی خاورمیانه و مقاله‌نویسی برای نشریاتی از جمله روزنامه لبنانی دیلی استار و روزنامه تایلندی آسیا تایمز از جمله سوابق اوست. او دارای مدرک کارشناسی ارشد نظریه سیاسی از مدرسه اقتصاد لندن بود.
عابدین، علاوه بر همکاری با پرس تی وی در جایگاه دبیرخبر، در تحلیل مسائل روز سیاسی ایران و مباحث بین‌الملل گوناگون کارشناس بود و به‌خاطر ابرازنظرات شجاعانه ضداستکباری خود، موردحمله رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای خط غربی، عربی، عبری بود.
دفاع عابدین از مواضع جمهوری اسلامی ایران باعث شد این روزنامه‌نگار، در دوران زندگی در انگلیس، با تهاجم گسترده اپوزیسیون ضدایرانی در این کشور روبه‌رو شود.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.