غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و مصرف‌کنندگان کاغذ و مقوای استان‌های سراسر کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت تشکل‌های صنعت چاپ و نشر و واردکنندگان و صادرکنندگان  و شرکت تعاونی مطبوعات ایران و مصرف‌کنندگان کاغذ در 31 استان کشور از محمد‌مهدی اسماعیلی خبر داد. 
وی ادامه داد:  همچنین تشکل‌ها و انجمن‌های دیگری هم‌چون انجمن اسلامی ناشران تهران، انجمن واردکنندگان ماشین آلات صنعت چاپ، انجمن علمی و فناوری صنعت چاپ، اتحادیه لیتوگرافان تهران، اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ ایران،  شرکت تعاونی مطبوعات ایران، انجمن دانشگاهی و دیگر صنایع وابسته به چاپ  نیز در گفت‌وگو با بنده از حمایت خود از محمد‌مهدی اسماعیلی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داند.
شجاع گفت:‌ با وجود اینکه یکی از صنایع فرهنگی ـ‌ اقتصادی کشور یعنی صنعت چاپ بیش از یک میلیارد دلار در سال گردش مالی در جهان دارد، جایگاه و اهمیت آن تاکنون نادیده گرفته  شده است. صنعت جاپ امروز یکی از صنایع مهم و کاربردی در دنیا محسوب می‌شود. در ایران نیز بالغ بر 100 هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند و از آن ارتزاق می‌کنند.  
وی ادامه داد:‌ ما امیدواریم با حضور اسماعیلی در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مسئله مهم کاغذ چه در تولید داخلی و واردات  تدبیری اتخاذ و مشکلات دسترسی صنایع به مواد اولیه نیز برطرف شود.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.