مدیر حوزه‌های علمیه کشور همچنین اجرایی‌سازی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تشکیل دفتر ارتباط حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش را بسیار مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش ایسنا دکتر حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با حضور در مرکز مدیریت حوزه علمیه قم ضمن دیدار و گفت و گو با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور به ارائه برنامه خود برای وزارت آموزش و پرورش پرداخت.
آیت‌الله اعرافی در این دیدار به نکات راهبردی برای حل مشکلات وزارت آموزش و پرورش اشاره داشت و گفت: سرمایه‌گذاری برای حوزه‌های نظری در آموزش و پرورش ضرورت دارد.
عضو شورای نگهبان با اشاره به ضرورت اقدام عملی برای تحقق سند بنیادین آموزش و پرورش و توانایی نیروی جوان در این زمینه اظهار کرد: نیازمند پیوست اجرایی منطقی هستیم و ورود جدی آموزش و پرورش در برنامه توسعه هفتم ضرورت دارد و این وزارتخانه باید رد پای اساسی در برنامه داشته باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه باید با محوریت مسئله نیروی انسانی؛ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داد و گفت: آموزش و پرورش باید انسان را برای زندگی تربیت کند و نگاه کاربردی داشته باشد و توجه به نگاه تحولی و پایه‌ای در آموزش و پرورش بسیار مهم است.
عضو شورای نگهبان قانون اساسی افزود: باید خانواده فرهنگیان احساس کنند که یک تیم جامع و آشنا به مسائل پای کار است -که درست هم همین است- و آموزش و پرورش پشتوانه محکمی در سطح رئیس جمهور دارد و ایشان پای کار آموزش و پرورش هستند.
آیت‌الله اعرافی ضمن آرزوی توفیق برای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برنامه‌های دکتر باغگلی برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را خوب و عملیاتی ارزیابی کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور همچنین اجرایی‌سازی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تشکیل دفتر ارتباط حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مصوبه در سال ۱۳۹۵ به تصویب رسید که متاسفانه اخیرا ابلاغ شده است و اجرای آن توسط دکتر باغگلی حتما دارای آثار مثبت خواهد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیرامون اشکال وارده توسط منتقدان برای جوان بودن دکتر باغگلی تاکید کرد: متاسفانه امروز پذیرش جوانان برای مسئولیت‌های بزرگ با سختی مواجه شده است و باید برای رفع این نگاه تلاش شود و وزیر پیشنهادی جوان ضمن انگیزه و روحیه بالایی که برای اجرای سند تحول بنیادین دارد باید تلاش مضاعفی برای حل مشکلات تحولی در وزارت آموزش و پرورش داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید به منابع پایدار برای آموزش و پرورش فکر کرد و با توجه به جذابیت‌های آموزش و پرورش می‌توان این منابع را از مسیرهایی مانند وقف و خیریه تامین کرد.
آیت‌الله اعرافی همچنین در انتهای سخنان خود با تاکید بر اهمیت معماری ساختمان‌های مدارس گفت: معماری مدارس باید روح‌نواز و نشاط آفرین باشد و توجه به هنر اعم از ادبی، هنری، تئاتر و … بسیار مهم است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.