به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات یا زهرا کتاب «حضرت یار 3»، شامل خاطرات شفاهی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از هشت سال دفاع مقدس را منتشر و روانه بازار کتاب کرد.
مقام معظم رهبری از جمله افرادی هستند که حضور پر رنگی چه در صحنه رزم و چه در صحنه پشت جبهه‌ها داشتند. معظم‌له بعد از شروع جنگ تحمیلی، به دستور امام خمینی(ره) به مدت چندین ماه در جبهه‌های غرب و جنوب حضور داشتند و نقش بسزایی در راهبرد امور جنگ در آن مقطع ایفا کردند.
انتشارات یا زهرا(س) در «حضرت یار 3» بر آن شده است تا خاطراتی را که ایشان از آن مقطع طلایی انقلاب اسلامی ایران، بیان فرموده‌اند، تدوین کند و در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد.
در بخشی از این اثر آمده است: «من به شما بگویم و به زبان بیاورم، هر وقت من فکر این را می‌کنم که این جنگ و این شهادت و این میدان‌های شرف و خون تمام بشود و ما بمانیم و بعد یک وقتی مثلاً به تصادف بمیریم -که خیلی می‌میرند-، به تب بمیریم، از تصور این فکر خدا شاهد است آنچنان به قلبم فشار می‌آید… یک میدان مسابقه‌ افتخار ابدی و الهی، یک میدان مسابقه بهشت، این از آدم گرفته بشود و آدم همین‌طور بمیرد؛ این خیلی سخت است. ای کاش -و این دعایی ست که از قلب ما بر می‌آید- ای کاش که مرگ ما هم مثل مرگ بچه‌های شما باشد. و من گمان نمی‌کنم که کسی باشد که حقیقت این‌جور مردن را بداند و این آرزو را نکند.»
کتاب «حضرت یار 3» شامل 158 تصویر در 165 صفحه با شمارگان سه هزار نسخه به اهتمام علی اکبری مزدآبادی توسط انتشارات یا زهرا چاپ و روانه بازار کتاب شده است.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.