حجت‌الاسلام و المسلمین لبخندان با اشاره به تلاش‌ها و رویکرد امام سجاد(ع) در تربیت جامعه و نشر معارف اسلامی گفت: دستاورد تلاش‌های سیدالساجدین(ع)، در تشکیل دانشگاه‌های درس در عصر صادقین نمود یافت.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، همایش علمی بررسی «نقش دعا در تربیت انسان» از سلسله نشست‌های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد(ع) امروز چهارشنبه ۳ شهریور مقارن با ۱۶ محرم الحرام، در بستر فضای مجازی برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدعلی لبخندان» مدیر موسسه فرهنگی هنری اندیشه‌های اسلامی سجادیه گفت: برگزاری سلسله نشست‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) چهره واقعی اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) را معرفی می‌کند.
وی با بیان اینکه شخصیت سیدالساجدین تنها در زهد و تقوا خلاصه نمی شود، اظهار کرد: امام سجاد(ع)، امامی است که رسالت امامت را از میان خیمه‌های آتش گرفته در روز عاشورا آغاز کرد.امام سجاد(ع) در چنین شرایطی به امامت رسید و در خفقان آن دوران با بهره گیری از قالب دعا شرایط را برای حفاظت و پاسداری از دین مبین اسلام فراهم نمود و ماحصل تلاش های ۳۵ ساله دوران امامت امام سجاد(ع) تشکیل دانشگاه‌های درس امام باقر(ع) و امام صادق(ع) است.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.