شیخ «عبدالباعث قتالی» در نشست «علمی نقش نیایش های امام سجاد(ع) در حکمرانی کنونی جامعه اسلامی» گفت: ما اهل سنت نسبت به بزرگان دین به ویژه اهل‌بیت رسول خدا(ص) از جمله امام سجاد(ع) ارادت قلبی داریم و هیچ تقیه‌ای در این امر نیست؛ صحیفه سجادیه آن حضرت راهنمای انسان در کسب معرفت الهی است.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما)، شیخ «عبدالباعث قتالی» در نشست علمی «نقش نیایش‌های امام سجاد(ع) در حکمرانی کنونی جامعه اسلامی» که سه‌شنبه شب ۲ شهریور ماه، با حضور اساتید حوزه و دانشگاه به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه صحیفه سجادیه مجموعه‌ای از دعاهای امام سجاد(ع) است، اظهار کرد: دعا ارتباط با معبود است و برقراری این ارتباط دارای یک رمز است که تنها ائمه هدی و بزرگان دین و علما از این خصیصه برخوردارند.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس بیان اینکه امروز همه ما نیاز به کسب معرفت نسبت به الله و سیره رسول خدا داریم، افزود: صحیفه سجادیه می‌توانند به ما در کسب معرفت نسبت خداوند و سنت پیامبر(ص) راهنمایی کند.
وی در ادامه به زندگی مسالمت‌آمیز شعیه و اهل سنت در استان هرمزگان اشاره و خاطرنشان کرد: سال‌هاست که مردمان این دیار به شکلی مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند و این امر می‌تواند الگویی برای سایرین باشد. ما اهل سنت نسبت به بزرگان دین به ویژه اهل‌بیت رسول خدا(ص) از جمله امام سجاد(ع) ارادت قلبی داریم و هیچ تقیه‌ای در این امر نیست؛ صحیفه سجادیه آن حضرت راهنمای انسان در کسب معرفت الهی است.
شیخ «عبدالباعث قتالی»  ضمن قدردانی از برگزار کنندگان نشست علمی نقش نیایش‌های امام سجاد(ع) در حکمرانی کنونی جامعه اسلامی، اظهار کرد: به برکت برگزاری این گونه نشست‌ها متولیان اداره جامعه از سیره اهل بیت(ع) تاسی خواهند گرفت.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.