به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، 25امین فیلم سینمایی جیمز باند در جشنواره فیلم زوریخ 2021 اکران می‌شود. اولین اکران این فیلم سینمایی با محوریت مأمور امنیتی انگلیس در 28 سپتامبر خواهد بود. این اولین بار است که یکی از فیلم‌های مجموعه جیمز باند در انتخاب رسمی یک جشنواره حضور دارد. این جشنواره همینطور مروری بر دیگر فیلم‌های جیمز باند با بازی دنیل کریگ خواهد داشت.
“کریستین جانگن” کارگردان هنری فیلم گفته که “ما ماه‌ها برای بدست آوردن این اولین نمایش فیلم مبارزه کردیم و مجبور شدیم برای آخرین جزئیات با شرکت پخش Universal مذاکره کنیم. تا به حال جیمز باند در انتخاب رسمی هیچ جشنواره‌ای فیلم حضور نداشته است.”
داستان این فیلم از جایی آغاز می‌شود که “جیمز باند” در جامائیکا در حال استراحت است و از کار خود کناره‌گیری کرده. اما این آرامش زمانی شکسته می‌شود که رفیق قدیمی او “فلیکس لیتر” از CIA برای کمک گرفتن پیش او می‌آید. آنها باید یک دانشمند ربوده شده را نجات بدهند و همین باند را به دنبال یک شرور اسرارآمیز مسلح، با فناوری جدید خطرناک سوق می‌دهد.
جشنواره فیلم زوریخ با فیلمی در مورد طالبان بنام “و فردا ما خواهیم مرد” ساخته فیلمساز سوئیسی “مایکل استینر” آغاز  و با فیلم “وس اندرسون” با نام “گزارش فرانسوی” پایان می‌یابد.
اما فیلم سیاسی دیگر که از جمله فیلم‌های مورد انتظار سال جاری میلادی است فیلم “اسپنسر” با بازی “کریستین استوارت” و ساخته “پابلو لارین” است. داستان این فیلم درباره بخشی از زندگی پرنسس دیانا است که نقش آن را استورات بر عهده دارد.
اولین اکران جهانی این فیلم در جشنواره ونیز از هفته بعد آغاز می‌شود. فیلمنامه این فیلم را “استیون نایت” خالق “پیکی بلایندرز” نوشته و حق پخش این فیلم را شرکت STXInternational  برای کشورهای ایتالیا، فرانسه و انگلیس خریداری کرده است.
فضای “اسپنسر” در تعطیلات آخر هفته در اوایل دهه 1990 است که پرنسس دیانا تصمیم گرفت در میان شایعات، از شاهزاده چارلز جدا شود. 
استوارت در این فیلم باید در مقابل بازیگر “پولدارک” یعنی “جک فارثینگ” در نقش پرنس چارلز، بازی کند. در این فیلم همینطور “تیموثی اسپال” نامزد جشنواره بفتا، “سالی هاوکینز” نامزد اسکار و “شان هریس” بازی می‌کنند.
این فیلم در سال 2022 به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد مرگ دیانا اکران می شود.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.