داستان «عموزنجیرباف و دزد پشت کوه قاف» نوشته طاهره ایبد منتشر شد.
به گزارش ایسنا، ضرب‌المثل‌ها و متل‌های مردمان ایران‌زمین در قالب مجموعه‌ای هفت‌جلدی به قلم طاهره ایبد و با تصاویر گروهی از هنرمندان این عرصه توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روانه‌ کتاب‌فروشی‌ها شده که در جلد اول آن، داستان دزدی روایت می‌شود که به سراغ عمو زنجیرباف رفته و زنجیری دراز از او می‌خواهد که با آن، خورشید را از چاه بیرون آورده و به فروش برساند.
نویسنده در این کتاب، در ادامه با زبانی آهنگین و ساده، این داستان را برای بچه‌ها روایت می‌کند؛ داستانی که برگرفته از ادبیات فولکلوریک ایرانی به‌خصوص متل‌ها و هیچانه‌ها است.
این کتاب از «مجموعه‌ متل‌واره‌ها» است که با تصاویر مارال دهقانی با نظارت هنری پژمان رحیمی‌زاده و مدیریت هنری سمیرا فرجی روانه‌ بازار کتاب شده است.
«عموزنجیرباف و دزد پشت کوه قاف» برای گروه سنی بالای ۴ سال (نوباوه) در ۲۴ صفحه با قیمت ۲۳هزارتومان در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.
علاقه‌مندان برای تهیه‌ این کتاب و مجموعه می‌توانند به سایت عرضه‌ اینترنتی محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی shop.kpf.ir و یا فروشگاه‌های سراسری این مجموعه مراجعه کنند.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.