مدیر هنری جشنواره فانوس گفت: هدف از برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره فانوس استعدادیابی، شناخت چهره‌های جدیدی است که در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، معاونت فرهنگی هنری موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پنجمین جشنواره استانی تولیدات هنری فانوس ویژه تولیدات هنری و سینمایی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تهران استان تهران را برگزار می‌کند.
جشنواره مذکور شامل ۵ بخش هنرهای نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی و سنتی، رادیویی، تلویزیونی و سینمایی است که علاقه‌مندان جهت شرکت در جشنواره فانوس می‌توانند تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
در همین راستا حمیدرضا هوشمندان، مدیر هنری جشنواره فانوس درباره اهمیت برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره فانوس گفت: جشنواره فانوس که از جمله جشنواره‌های ملی است، هر سال برگزار می‌شود. البته نکته قابل توجه در مورد جشنواره فانوس این است که به تولیدات هنری مربوط می‌شود.
وی افزود: در ابتدای برپایی جشنواره فانوس قرار بر این بود که تنها شامل تولیدات هنری اداره‌های سراسر کشور شود اما در ادامه متولیان امر به این نتیجه رسیدند که فراخوان مربوط به بخش آزاد را هم به جشنواره اضافه کنند تا به ازای آن زمینه برای حضور هنرمندان بیرونی هم فراهم شده باشد. در حال حاضر هم تولیدات مربوط به بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و هم متقاضیان از بیرون می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
هوشمندان با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره فانوس تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره فانوس استعدادیابی، شناخت چهره‌های جدیدی است که در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: اکثر شرکت‌کنندگان جشنواره فانوس به ویژه در استان تهران را جوانان تشکیل می‌دهند و تاکنون شرکت‌کننده سالخورده نداشته‌ایم. به دنبال برپایی جشنواره مذکور اقدامات جدیدی رقم خورده است. لذا این قبیل بازخوردها نشان‌دهنده این است که برگزاری جشنواره فانوس مثمر ثمر بوده است.
مدیر هنری جشنواره فانوس ضمن تاکید بر لزوم برگزاری هر ساله جشنواره‎های ملی یادآور شد: اگر جشنواره‌ها هر سال برگزار شوند، بسیار بهتر است چراکه به ازای آن هر سال چهره‌ها و استعدادهای جدیدتری شناخته می‌شوند.
تنها آثاری که در سال ۱۳۹۹ تولید شده باشند، حق شرکت در جشنواره فانوس را دارند. همچنین علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس ۸۸۶۵۷۰۲۶-۰۲۱ داخلی ۸۵۵ و یا شماره ۰۹۱۲۶۶۶۳۳۶۲ تماس بگیرند.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.