به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «ناتمام»، رمانی از «تومانس آگدن» با ترجمه منصوره وحدتی احمدزاده توسط انتشارات ققنوس منتشر و روانه بازار نشر شد.
توماس آگدن، نویسنده آمریکایی این اثر، را می‌توان از حیث پرداختن به مسائل روان‌شناختی دنباله‌رو اروین یالوم دانست. او که در کودکی شاهد جلسات روان‌درمانی مادرش بود، در بزرگسالی و بعد از تحصیل در رشته ادبیات، دوباره به سراغ روان‌شناسی می‌رود. در کارنامه کاری آگدن کتاب‌های بسیاری در زمینه روان‌شناسی و دو رمان به نام‌های «ناتمام» و «جاذبه و بخت» خودنمایی می‌کند. آگدن به تئوری مخصوص خودش در مباحث روان‌شناسی دست یافته و آن را غیر مستقیم در رمان‌هایش به کار برده است.
«ناتمام» ماجرای زندگی دو خانواده است: خانواده‌ای کشاورز شامل یک زن و شوهر و دو دختر به نام‌های مارتا و آنه، و خانواده‌ای به‌نظر تحصیل‌کرده که شامل مارتای بزرگسال، همسرش اِرل و فرزندانشان وارن و ملودی است. مارتا که تحت تأثیر بحران‌های کودکی، رابطۀ بد پدر و مادر با هم و رفتار پر از خشم پدر با او و خواهرش حاضر به برقراری ارتباط با هیچ مردی نبوده، بالاخره با اِرل که او هم از خانواده‌ای کشاورز است، ازدواج می‌کند.
بحران‌های روانی مارتا بعد از به دنیا آمدن پسرش وارِن، تحت تأثیر گذشته تلخی که از سر گذرانده، بروز می‌کند و تقدیر مارتا و همسرش را علی‌رغم تلاش برای فرار از زندگی گذشته روبه‌روی هم قرار می‌دهد. 
انتشارات ققنوس این رمان را در 232 صفحه به قیمت 48 هزار تومان منتشر کرده است.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.