به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دومین چاپ از کتاب «پسرم حسین» توسط انتشارات حماسه یاران منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان به خاطرات دفاع مقدس قرار گرفت. این اثر روایتگر زندگی شهید حسین مالکی‌نژاد به روایت مادر است که به قلم فاطمه دولتی نوشته شده است.
 «پسرم حسین» شهید را از پشت قاب چشمان مادر به تصویر کشیده است و خواننده را همراه خود به سال‌ها پیش یعنی به زندگی مادر شهید قبل از ازدواج و ماجراهای بعد از آن و سپس شهادت این مداح نوجوان می‌برد. این اثر روایت 12 روز از زندگی مادر شهید است. 12 روزی که برای بازگشت پسرش انتظار می‌کشد و با مرور خاطرات زندگی خود و حسین، دنیایی از شور، غم و عاطفه مادرانه را پیش روی خواننده می‌گذارد. 
کتاب که با نثری ساده و شیرین نوشته شده، مخاطب را به روزهای دهه 60 در شهر قم می‌برد. شهید مالکی‌نژاد از جمله شهدای شاخص استان قم است که در سال 62، زمانی که تنها 12 سال داشت، به جبهه اعزام شد و در سن 16 سالگی در شلمچه به شهادت رسید و در گلستان شهدای علی ابن جعفر(ع) در کنار همرزمانش به خاک سپرده شد.
دفاع مقدس , ادبیات دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , کتاب ,
نویسنده کتاب «پسرم حسین» تلاش کرده است در این کتاب تصویر یک نوجوان عاشق و دلباخته اهل بیت(ع) را که در سن 12 سالگی وارد جنگ می‌شود و با حوادث مختلف مواجه می‌شود، به تصویر بکشد. کتاب در واقع به صورت غیر مستقیم به نقش خانواده و به ویژه مادر در تربیت فرزند نیز اشاره دارد. 
در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:
هربار که به صورتم در آینه نگاه می‌کنم، انگار یک چین به چروک‌های پیشانی‌ام اضافه شده. هر چین صورتم قصه‌ای دارد. خوب می‌دانم اولین چین وقتی به صورتم افتاد که از خانه باباجی برگشتم خانه. معصومه خانم را دیدم. همراه یکی از زن‌های همسایه ایستاده بودند جلوی در خانه‌مان و حرف می‌‌زدند. همین که چشمشان به من افتاد، حرفشان را قطع کردند. دیدن دو زن، که در گوش هم پچ‌پچ می‌کنند و لب به دندان می‌گیرند، شاید یک اتفاق عادی باشد، اما برای مادری که دو پسرش را فرستاده جنگ، ترسناک است… . 
کتاب «پسرم حسین» به قلم فاطمه دولتی در 160 صفحه و به قیمت 26 هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.  
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.