ایبنا نوشت: شخصیت راث در زمان حیاتش از سوی همسرش «کلر بلوم» بارها مورد انتقاد قرار گرفته بود و حالا بعد از مرگش از سوی «ژاکوس برلینربلو» نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.
فیلیپ راث نویسنده معاصر آمریکا، یکی از موفق‌ترین نویسندگان قرن اخیر در این کشور و یکی از معدود نویسندگانی بود که اکثر جوایز ادبی در سراسر جهان را کسب کرد. جایزه ملی منتقدان کتاب، سال ۱۹۹۱، جایزه پن/ فاکنر، سال ۱۹۹۳، جایزه ملی کتاب آمریکا، سال ۱۹۹۵، جایزه پولیتزر، سال ۱۹۹۸، جایزه فرانتس کافکا، سال ۲۰۰۱، جایزه ادبی من بوکر، سال ۲۰۱۱ و جایزه ادبیات پرنس آستوریاس، سال ۲۰۱۲ از مشهورترین این جوایز بودند.
 
راث از سال ۱۹۷۵ تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۸ عضو موسسه ملی هنر و ادبیات آمریکا بود و تا سال ۱۹۸۹ نیز به عنوان ویراستار آثار ادبی با انتشارات پنگوئن همکاری می‌کرد. شخصیت راث در زمان حیاتش از سوی همسرش «کلر بلوم» بارها مورد انتقاد قرار گرفته بود و حالا بعد از مرگش از سوی «ژاکوس برلینربلو» نیز مورد انتقاد قرار گرفته است. فیلیپ راث در سال ۱۹۹۰ با کلر بلوم بازیگر انگلیسی ازدواج کرد که این رابطه در سال ۱۹۹۴ به جدایی انجامید. بعدها بلوم روایت زندگی خود با راث را در کتاب ترک خانهٔ عروسک نوشت و در سال ۱۹۹۶ منتشر کرد که جزئیات روابط خصوصی آن دو را برملا کرد.
 
ژاکوس برلینربلو استاد دانشگاه در کتابی زندگی راث را تشریح کرده و بر اساس نامه‌های کشف‌شده بعد از مرگ این نویسنده بزرگ آمریکایی نوشته او برای کسب جوایز ادبی تنها به مهارت نویسندگی خود اکتفا نمی‌کرده؛ بلکه با استفاده‌ از شبکه‌ دوستانش در میان نویسندگان و ناشران سعی می‌کرد خودش را بهتر نشان دهد و به نوعی برای خودش تبلیغ می‌کرد.
 
در حال حاضر نامه‌های کشف‌شده از راث در کتابخانه کنگره آمریکا نگهداری می‌شود. استاد دانشگاه جرج‌تاون با استناد به این نامه‌های کشف‌شده می‌گوید: تعدادی زیادی از مردم به راث علاقه داشتند و این علاقه در بین روزنامه‌نگاران و کارشناسان ادبی نیز وجود داشت و خودش نیز روابط دوستانه با آنها برقرار می‌کرد تا شانس برنده شدن در یک جایزه ادبی را برای خودش بیشتر کند.
 
برلینربلو در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۲ گفته بود: راث در طول زندگی‌اش سعی کرد خودش را بیشتر از آن چیزی که هست، نشان دهد و به‌طور حتم در این کار موفق ظاهر شده است. البته همه نویسندگان جوان همین کار را می‌کنند؛ ولی راث روابط منفعت‌طلبانه‌اش بیشتر از نویسندگان دیگر و به نوعی در این کار استاد بود.
۵۸۵۸
نظام آموزش عالی‌کشور با شیوع ویروس کرونا دچار تحول و دگرگونی عظیمی شده و با وجود مشکلات و چالش‌های پیاده‌سازی آموزش غیرحضوری اکنون پس از گذشت چهار نیم‌سال تحصیلی، مفاهیمی چون آموزش مجازی، کلاس آنلاین و… برای دانشجویان و خانواده‌هایشان ملموس و آشنا شده است.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.