هر بار که اتفاق مهمی در دنیا رخ می‌دهد و همه توجهات را از بُعد خبری به خود جلب می‌کند، عکاسان خبری از اقصی نفاط جهان در صحنه حاضر شده و به ثبت وقایعی که در جریان است می‌پردازند. تصاویری که از شرایط بحران به ثبت می‌رسند در حافظه تاریخ ماندگار بوده و شاهد خوبی برای روایت آنچه روی داده به آیندگان هستند.
به گزارش ایسنا، با هر بحرانی که رخ می‌دهد، رسانه‌های رسمی نقش و مسئولیت سنگینی را در بازتاب آنچه در جریان است بر عهده دارند؛ اگر تصاویر درست و تأثیرگذاری از آنچه در جریان است، به ثبت برسد، تا حد زیادی در جذب کمک های جهانی و شکل گیری درست افکار عمومی نقش دارد؛ کما اینکه تاکنون در تاریخ بارها شاهد تغییر مسیر یک فاجعه تنها با یک عکس بوده‌ایم. درواقع در دنیای پست مدرن امروزی که همه چیز به سمت «ایماژ» (image) پیش می رود و تصویر بر نوشتار پیشی گرفته است، عکس‌ها آنقدر قدرتمند هستند که بتوانند در مواردی مانع یک شورش، جنگ و یا زیرپا گذاشتن حقوق کودکان شوند.
در نمونه های امروزی، افغانستان تحت تسلط طالبان، با ثبت تصاویر تأثیرگذار از آنچه در این کشور رخ می‌دهد، در مرکز توجه ها قرار گرفت. در ادامه تعدادی از تصاویر تأثیرگذار افغانستان را در پی اشغال توسط طالبان به انتخاب از برخی رسانه‌ها از جمله رویترز و گتی ایمجز می‌بینید:

 

انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.