به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم «شانگ چی و افسانه 10 حلقه» اکران خود را با فروش 8 میلیون و 800 هزار دلاری، پنجشنبه شب در آمریکا شروع کرد. این رقم چشمگیر دومین فروش بالای یک افتتاحیه در دوران کرونا بعد از فیلم «بیوه سیاه» است که توانست 13 میلیون دلار فروش داشته باشد. همین‌طور این فیلم توانست عنوان پرفروش شب افتتاحیه را در میان فیلم‌های اخیر مانند «سریع و خشن 9» با فروش 7 میلیون دلاری و «یک مکان ساکت 2» با فروش 5 میلیون دلاری کسب کند.
از فروش این فیلم این انتظار می‌رفت که بتواند بین 45 تا 50 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا فروش کند اما باتوجه به رقم اعلام شده پیش‌نمایش این فیلم می‌تواند فروش بالاتری داشته باشد.
این فیلم یک نقطه عطف در نمایندگی فیلم‌های ابرقهرمانی آسیایی در جهان است اما در گیشه با مشکلات فراوانی روبرو است. شیوع دلتاکرونا سینماروها را نسبت به تماشای فیلم در سینما مردد کرده و منجر به کاهش فروش بلیت برای فیلم‌های گیشه‌ای شده است.
اما فیلم شانگ چی می‌تواند از اکران اختصاصی خود در سینماها بهره‌مند شود. برخلاف فیلم قبلی مارول یعنی «بیوه سیاه» این فیلم برای 45 روز تنها در سینماها اکران می‌شود. «بیوه سیاه» هنوز رکورد افتتاحیه آخر هفته را در دست دارد و توانست در ماه جولای 80 میلیون و 400 هزار دلار فروش داشته باشد اما درآمد آن در هفته‌های بعد بشدت کاهش یافت. فیلم های دیگری مانند “مرد آبنباتی” و “مرد آزاد” که از مدل اکران دوگانه (سینما و آنلاین)  استقبال نکردند، انتظارات را در گیشه برآورده کردند.
فروش شانگ چی امکان دارد که با دریافت نظرات خوب تقویت شود. منتقدین از این فیلم استقبال کردند و نمره 92 درصد را در سایت «راتن تومیتوز» به آن دادند.
“شانگ چی” در این فیلم به عنوان قهرمان در حال مبارزه با سندیکایی جنایی است که توسط پدر آدم‌کشش اداره می‌شود. در این فیلم «سیمو لیو» که بیشتر برای بازی در سریال طنز کانادایی “Kim’s Convenience” شناخته می‌شود در کنار بازیگرانی مانند میشل یوه، تونی لیونگ، بندیکت وونگ و اوکوافینا بازی می‌کند.
«داستین دانیل کرتون»، که قبلاً هدایت فیلم‌های Just Mercy و Short Term 12 را بر عهده داشت،  این فیلم را کارگردانی می‌کند. این فیلم در 4300 سالن نمایش داده می‌شود.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.