جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در هفته دوازدهم تابستان امسال، ۱۵ عنوان فیلم برای پخش از سه شبکه آماده کرده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در دوازدهمین هفته تابستان با ۱۵ عنوان فیلم روی آنتن شبکه های پنج، امید و کودک می رود.
فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «مکس استیل»، «لارو»، «جاسوس نامرئی»، «مرز»، «پسر روزنامه چی»، «فرجی تراکتور خاکستری کوچولو»، «کاراگاه کونان»، «مرد مریخی»، «مدرسه ژوراسیک»، «علی و دنی»، «خرس بزرگ»، «هاچ زنبور عسل»، «باسیل موش، کارآگاه زبل»، «خال‌ خالی» و «بچه‌های ابری» در جشنواره فیلم های سینمایی دوازدهمین هفته تابستان از شنبه ۱۳ شهریور ماه تا پنج شنبه ۱۹ شهریور از شبکه‌های پنج، امید و کودک به روی آنتن می‌روند.
روز و ساعت پخش فیلم های سینمایی و تلویزیونی که برای هفته جاری آماده پخش شده اند، همراه با معرفی آنها به شرح زیر است:
**** شبکه پنج سیما
فیلم سینمایی «مکس استیل» به کارگردانی «استوارت هندلر»، یکشنبه، ۱۴ شهریور ماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج پخش می‌شود.
در این فیلم که با هنرمندی بن وینچل، جوش برنر و ماریا بلو همراه است، خواهید دید: مکس پسری جوان است که به‌تازگی به‌همراه مادرش بعد از سال‌ها به زادگاهش برگشته است. پدر مکس در این شهر بر اثر انفجار در مرکز تحقیقاتی تولید انرژی‌های جدید کشته شده و حالا او و مادرش دوباره به شهر خود برگشته‌اند. مکس با ورود به خانه قدیمی‌شان متوجه می‌شود دستش‌هایش دارای یک انرژی خاص است و 
همچنین فیلم تلویزیونی «لارو» به کارگردانی «علی نسایی» دوشنبه، ۱۵ شهریور ماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان «لارو» آمده است: مرتضی مقدم در یک شرکت هلدینگ کار می کند. سارا مظاهری شرکت را اداره می کند و  به او اعتماد زیادی دارد. سارا از او می خواهد که با وی به کانادا سفر کند. که مقدم طفره می رود. سارا یک بار می بیند که مقدم پشت میز اوست و به او شک می کند و بعد از تعقیب او خانه اش را پیدا کرده و وارد منزلش می شود. مقدم مجبور می شود او را به اداره مبارزه با مواد مخدر برده و برایش شرح می دهد که پدر او یک قاچاقچی مواد مخدر است که در شرکت ها و کارخانه هایی که دارد پول شویی انجام می دهد و حتی مادر او را که برای درمان به آلمان برده بوده خودش کشته است و گزارش پزشکی قانونی آلمان را به او نشان می دهد و سارا متوجه قضایا می شود، وی  قرار است که با پلیس همکاری کند ولی … رضا اخلاقی راد، فرید قبادی، احسان الله امانی، الهام نامی در این فیلم بازی کرده اند.
 «جاسوس نامرئی» عنوان دیگری از فیلم های سینمایی شبکه پنج سیماست که به کارگردانی «جاز بون»، سه شنبه، ۱۶ شهریور ماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج سیما به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم با بازی لوئیس کو، نیک چیونگ و فرانسیس نگ؛ درباره تسای و آردی دو پسر بچه بازیگوش و باهوش است که یک روز توسط افراد ناشناسی ربوده می شوند. تسای از دست ربایندگان فرار کند ولی برمی گردد که آردی را نجات دهد که او را هل می دهند و کمرش به سنگ تیزی روی زمین برخورد می کند و به شدت زخمی می شود. ربایندگان موفق می شوند تسای زخمی را نیز با خود ببرند. سال ها بعد آردی در اداره پلیس ویژه هنگ کنگ با نام چینگ تو کار می کند. او و چنگ که همان تسای است، هر دو توسط مربی شان یپ برای کار پلیسی آموزش دیده اند و اکنون مامورند تا درباره دختر جوانی به نام یوهوای اطلاعات بگیرند. یوهو ای ظاهرا روی فایلی اطلاعاتی از یک سازمان مخوف تبهکاری دارد. سازمانی که کودکان خردسال را می رباید و آنها را برای خرابکاری های آینده آموزش می دهد. یوهوای خود قربانی این گروه تبهکاران است و …

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «مرز» به کارگردانی «مایکل بری»، روز  چهارشنبه، ۱۷ شهریور ماه ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج پخش می‌شود.
اوا لانگوریا، اد هریس و مایکل پنا از بازیگران این اثر هستند که در داستان آن اینگونه خواهیم دید: میگوئل مرزنشین مکزیکی به قصد زندگی بهتر تصمیم دارد تا به صورت غیرقانونی و قاچاق به آمریکا مهاجرت کند. پدر همسرش مرد دیگری به‌نام خوزه را نیز با او همراه می‌کند. میگوئل پیش از این چندین بار مهاجرت کرده ولی هر بار دستگیر و بازگردانده شده است! چند نوجوان آمریکایی که یکی از آنها؛ شان پسر کلانتر است به قصد تفریح و تیراندازی به زمین‌های روی می‌روند که ۲۵ سال کلانتر آن شهر است. آنها با دیدن میگوئل و خوزه تصمیم به تیراندازی به سمت آنها می‌کنند؛ غافل از اینکه اولیویا همسر روی برای اسب سواری در آن اطراف است و صدای شلیک باعث ترسیدن اسب و افتادن او شده؛ سرش به سنگ می‌خورد. روی که صدای شلیک را شنیده زمانی می‌رسد که همسرش در حال جان دادن است و در آغوشش می‌میرد. روی گمان می‌کند میگوئل قصد دزدیدن اولیویا را داشته و او باعث مرگش شده است….
همچنین فیلم سینمایی «پسر روزنامه چی» به کارگردانی «جیاشانکار»، برای پنج شنبه، ۱۸ شهریور ماه آماده پخش شده است که ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج به روی آنتن خواهد رفت.
در این فیلم با بازی سانتوش شعبان، پریا شری، تانیا هوپ و آناپورنا خواهیم دید: راوی یک پسر جوان و روزنامه فروش است که به کارش علاقه دارد و والدینش هم افراد فقیری هستند. دختری به نام دارانی که خانواده ثروتمندی دارد با راوی آشنا می شود و بهم علاقمند می شوند. ولی راوی جرأت خواستگاری ندارد تا این که خود دارانی موضوع را به والدینش می گوید و پدرش هم استقبال می کند. ولی برادرانش که از خارج می آیند به خانه راوی رفته و آنها را مسخره می کنند و مادر و پدر راوی از او می خواهند از این عشق که آنها را کوچک و خوار می کند دست بردارد. و قرار می شود که از آن شهر بروند ولی …
**** شبکه امید
به گزارش ایسنا، شبکه امید نیز پنج عنوان فیلم سینمایی برای پخش در هفته جاری آماده کرده است که در زیر می خوانید:
فیلم سینمایی «فرجی تراکتور خاکستری کوچولو» به کارگردانی «پیتر هامداهال ناس» شنبه، ۱۳ شهریور ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: پسر نوجوانی در یک روستا با خانواده خود زندگی می کند، او یک تراکتور سخنگو دارد که با اتفاق آن و به کمک اهالی روستا، تمامی آینه هایشان را جمع کرده و در کنار هم قرار دادند و آن را بالای تپه ای برده و با تابش نور خورشید، رنگین کمانی را روی روستای خود وجود آوردند که باعث رونق روستای خود شدند و توریست ها به خاطر زیبایی که این روستا پیدا کرده بود به آن سفر می کردند…
انیمیشن سینمایی «کارآگاه کونان» به کارگردانی «یوزورو تاچی واکا»، یکشنبه، ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۸ از همین شبکه پخش می شود.
در این انیمیشن با بازی تارا فارایا، میگومی هایاشیبارا و ریکیا کومویا خواهیم دید: کونان یک پسر دبیرستانی است که خیلی خوب می تواند مسائل را تحلیل کند او در واقع یک کاراگاه تمام عیار است که کسانی او را مسموم کرده اند و او به صورت یک بچه درآمده است وقتی ساختمانی که قرار است اجلاس در آن برگزار شود منفجر می شود کونان وارد عمل می شود تا عاملین را پیدا کند. ولی قبل از هر کاری موری کاگارو دستگیر می شود و همه چیز گردن او می افتد در حالی که او بی گناه است. کونان سعی می کند که حقیقت مطلب را بفهمد او متوجه می شود که شخصی به نام هاموفوکازو که قرار بوده قاضی شود به ناگاه اخراج شده و بعد هم در بازجویی خودکشی کرده است و …

همچنین فیلم سینمایی «مرد مریخی» کاری از «الکساندر کولیکوف و میخائیل راسخودنیکوف» دوشنبه، ۱۵ شهریور ماه ساعت ۱۸ آماده پخش شده است. در این فیلم با بازی آندری اسمولیاکوف، آنا بانشچیکووا، ماکسیم ویتورگان و گریگوری سیاتویندا خواهیم دید: یک سفینه قصد دارد تعدادی انسان را به مریخ ببرد. در نزدیکی مریخ با یک طوفان غیرمنتظره مواجه شده و سیستمش از کار می افتد. چاپاف برای نجات بقیه تصمیم می گیرد به صورت دستی بخش اصلی سفینه را جدا کند. او با این کار باعث نجات بقیه و سقوط خودش در مریخ می شود. در حالی که همه فکر می کنند او مرده است، پس از مدتی با زمین تماس می گیرد و …

فیلم سینمایی «مدرسه ژوراسیک» به کارگردانی «مارک اتکینز» سه شنبه، ۱۶ شهریور ماه ساعت ۱۸ به دوی آنتن خواهد رفت.
در داستان این فیلم با بازی گابریل بنت، آمبر پاتینو، اشتون پلیز آمده است: دانش‌آموزی در مدرسۀ نردی تصمیم دارد در نمایشگاه علمی مدرسه پروژۀ خود را که یک دایناسور کوچک است به نمایش بگذارد؛ اما….
فیلم سینمایی ایرانی «علی و دنی» به کارگردانی وحید نیکخواه آزاد چهارشنبه، ۱۷ شهریور ماه ساعت ۱۸ همین شبکه پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: دنی نوجوانی انگلیسی که بازیگر سینماست،‌ برای یکی از بستگانش ماجرای سفرش به اصفهان را تعریف می کند: دنی که فیلمی در جشنواره کودک دارد همراه با کارگردان و چند نفر دیگر به اصفهان می آیند و با علی که او هم بازیگر است، هم‌اتاق می شود. علی و دنی در ابتدا با هم اختلاف دارند و کارشان حتی به مشاجره می کشد، اما وقتی که فیلم هایشان در جشنواره به نمایش درمی آید، با هم دوست می شوند. روزی که آنها برای گردش به بازار اصفهان رفته اند بر اثر یک سوءتفاهم باز هم مشاجره می کنند. دنی از دست علی فرار می کند و گرفتار گروهی قاچاقچی می شود که قصد دارند سکه های عتیقه را از کشور خارج کنند. علی نیز در جست و جوی دنی گرفتار همان گروه قاچاقچی می شود.
مهدی لطفی، نیک رابینسون، اکبر عبدی، حسین محجوب و جمشید جهان‌زاده در فیلم سینمایی «علی و دنی» نقش آفرینی کرده اند.
**** شبکه کودک
همچنین شبکه کودک پنج عنوان فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن برای این هفته آماده پخش کرده است که در زیر می خوانید:
انیمیشن سینمایی «خرس بزرگ» به کارگردانی «اسبن تاف جاکوبسون» شنبه، ۱۳ شهریور ماه ساعت ۱۴  خواهد شد.
این انیمیشن داستان جاناتان، پسری یازده ساله است که برای تعطیلات نزد پدربزرگش رفته است که خانه او در نزدیکی یک جنگل با حیوانات افسانه ای است. بعد از چند روز سوفی، خواهر کوچک جاناتان نیز به آنجا می آید و مراقبت از او برای برادر کمی دشوار است تا این که سوفی توسط یک خرس ۱۰۰۰ ساله ربوده و …
همچنین انیمیشن سینمایی «هاچ زنبور عسل» کاری از  «تیتسورو آمین»، برای پخش در روز یکشنبه، ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۴ در نظر گرفته شده است.
در این داستان هاچ به همراه دوستانش به دنبال ملکۀ مادر می‌گردند، چون زنبورهای قرمز در یک حملۀ غافلگیرکننده ملکه را ربوده‌اند. در این میان هاچ با حشرات زیادی دوست می‌شود. او حتی در یک شهر، دوستی به نام اِمی پیدا می‌کند، دختری که بسیار مهربان و خوش‌قلب است و زبان حشرات را می‌فهمد…
انیمیشن سینمایی «باسیل موش، کارآگاه زبل» به کارگردانی «ران کلمنتس، جان موسکر، برنی متینسون و دیوید میچنر» نیز دوشنبه، ۱۵ شهریور ماه ساعت ۱۴ به روی آنتن شبکه کودک می رود.
در این انیمیشن خواهیم دید: در شهر لندن دوران ملکۀ ویکتوریا؛ پدر یک موش که عروسک‌ساز است، توسط یک خفاش ربوده شده است. او از کاراگاهی به نام باسیل که شرلوک هولمزِ دنیای جویندگان است کمک می‌گیرد. باسیل کشف می‌کند که سرنخ این مسئله به توطئه‌ای علیه ملکه میرسد و ….
فیلم سینمایی «خال‌ خالی» به کارگردانی «هان سانگ هو»، سه شنبه، ۱۶ شهریور ماه ساعت ۱۴ پخش خواهد شد.
در داستان این انیمیشن خواهیم دید: بچه دایناسوری که خانواده اش به دست یک تیرانوزاروس که می خواست رییس قلمرو باشد، کشته شدند. او حالا در حال رشد است و رقیبی برای تی رکس در قلمرو  است. در این تنهایی یک دوست برای خود پیدا می کند و با او یکی می شود و….
به گزارش ایسنا، فیلم تلویزیونی «بچه‌های ابری» به کارگردانی «سیدجمال سیدحاتمی» چهارشنبه، ۱۷ شهریور ماه ساعت ۱۴ از همین شبکه پخش خواهد شد.
داستان این فیلم تلویزیونی که با موضوع ایام سوگواری محرم ساخته شده، درباره دختر و پسری خردسال است که در دوره قبل از انقلاب همراه پدران خود در مراسم سوگواری سیدالشهداء (ع) شرکت می‌کنند. این دو با حضور ساواک برای دستگیری پخش‌کنندگان اعلامیه درگیر ماجراهایی می‌شوند که تا سال‌ها بعد نیز از آن رهایی ندارند.
محمد فیلی، کاوه مهدوی، بهرام کمیجانی، ملیکا ناظریان و حامد زیاران از بازیگران فیلم «بچه های ابری» هستند.
انتهای پیام
 

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.