ایسنا/قزوین استاد محمد انصاری از همکاران شهید قزوینی قدرت‌الله چگینی، در یادداشتی که به مناسبت ۱۲ شهریور سالروز شهادت این معلم شهید نوشته و آن را در اختیار ایسنا قرار داه است، می‌نویسد: شهید چگینی از شهدایی است که نقش معلمی را در زندگی برگزیده بود و رسالت خود را در راستای مبارزه با ظلم به خوبی انجام می‌داد تاجایی که ضدانقلاب این روشنگری و مبارزه را تاب نیاورد و این معلم را به شهادت رساند.
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن ینتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا ﴿سوره احزاب آیه ۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
در انقلاب اسلامی معلمان و افراد بسیاری شهید شدند تا امروز جوانان و نوجوانان به راحتی و در امنیت زندگی کنند، همواره راه این شهدا ادامه پیدا خواهد کرد و تاریخ هیچ‌گاه بزرگی و تلاش‌های آنان در راستای آزادگی و زیر بار ظلم نرفتن را فراموش نمی‌کند.
شهید قدرت‌الله چگینی از شهدایی است که نقش معلمی را در زندگی برگزیده بود و رسالت خود را در راستای مبارزه با ظلم و ستم و فریاد علیه ظالمین به خوبی انجام می‌داد تاجایی که ضدانقلاب این روشنگری و مبارزه را تاب نیاورد و این معلم را به شهادت رساند.
شهید چگینی، سی‌ام دی ۱۳۲۶، در شهرستان قزوین به دنیا آمد. پدرش غلامرضا و مادرش معصومه نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته مترجمی زبان عربی درس خواند. معاون اداره آموزش و پرورش بود. سال ۱۳۵۰ ازدواج کرد و صاحب ۲ پسر شد. دوازدهم شهریور ۱۳۶۰، در قزوین در حالی که عازم کلاس تدریس قرآن بود مورد سوء قصد منافقین کوردل قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای قزوین واقع است.
در وصیت‌نامه این شهید سعید می‌خوانیم: با شهادت به وحدانیت اللّه و عدالت مطلقه او و ایمان به معاد و میزان و یقین به ارسال سلسله انبیا برخاسته از متن توده‌های انسانها و رهبران الهی مستضعفان زمین، و علم به نزول کتب هدایتگر آسمانی و باروری عمیق به امامت ائمه اثنی عشر، که زندگیم و ذره ذره وجود ناقابلم، عشق به ولایت و ذوق معرفت شئون و حقوق آن امامان و فاطمه بزرگ، پیوند دهنده سلسله نبوت به امامت و پدر گران‌قدرش، نبی اکرم (ص) و محبت آن‌ها است که دوازدهمین آن عزیزان، اینک زنده و در میان مردم است و مسلم فقط آن‌ها که جان‌های پاک و با تقوی دارند او را می‌توانند دید و مستقیماً با آن حضرت در ارتباط‌اند که بعد از غیبت کبرایش مسئولیت رهبری امت به عهده فقهای عادل و آگاه بوده و اینک نیز بیش از یک هزار و سیصد سال پرچم رهبری همه‌جانبه را نائب ایشان، حضرت روح اللّه خمینی بزرگ، در دست دارد و می‌رود تا زمینه ظهور امام مهدی (عج) و حکومت و وراثت مستضعفان فراهم آید.
دوازدهم شهریور ماه روز شهادت شهید قدرت‌الله چگینی را در حالی گرامی می‌داریم که در سوگ یکی از یاران این شهید یعنی معلم اخلاق و استاد تعلیم و تربیت مرحوم حاج احمد خدایاوران سوگوار و مغمومیم… یادشان گرامی و راهشان مستدام ان‌شاالله.
من این شهد شهادت را به نوشانوش می‌نوشم/ کجا پیمان الا هو شود از دل فراموشم (سروده‌ای از شهید چگینی)
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.