اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران، در بیانیه‌ای اعلام کرد دخالت صدا و سیما در شبکه نمایش خانگی، غیر قانونی است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران، در بیانیه‌ای، از سخنان محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مدیریت این وزارتخانه بر شبکه نمایش خانگی، استقبال کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
«سخنان اخیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صیانت از شاکله اصلی این وزارتخانه، موجب دلگرمی دست‌اندرکاران سینمای ایران شد. همان‌گونه که در بیانیه هفت ماده‌ای اخیرمان تاکید کرده‌ایم، یکی از اقدامات لازم که می‌تواند به تعالی سینمای ایران منجر شود، برگرداندن مسئولیت شبکه نمایش خانگی به سازمان سینمایی کشور است.
واگذاری مسئولیت شبکه نمایش خانگی به سازمان صدا و سیما و زیر مجموعه‌های آن، یعنی واگذاری سرنوشت یکی از پُر تماشاگرترین رسانه‌های نمایشی به رقیبی که طی سال‌های گذشته ثابت کرده است نمی‌تواند تماشاگرانش راجذب کند. کاهش شدید مخاطبان تلویزیون ملی کشورمان در دهه‌های گذشته، شاهدی بر این مدعاست.
البته اگر هدف، از بین بردن شبکه بالنده‌ نمایش خانگی و کوچ دادن تماشاگران ایرانی به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان باشد، در این صورت این واگذاری، چنین ثمره‌ تلخی خواهد داشت.
تلویزیونی که  با صرف هزینه هزاران میلیارد تومان نتوانسته به ساخت برنامه‌هایی در شان مردم عزیز کشورمان اقدام کند، چگونه می‌تواند با سرمایه بخش خصوصی، برخوردی منصفانه و از سر آگاهی داشته باشد.
اتحادیه تهیه‌کنندگان، دخالت تلویزیون را در صدور مجوز به سامانه‌های V.O.D و محصولات شبکه نمایش خانگی، قانونی نمی‌داند و از وزیر محترم  فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهد ازشاکله این وزارتخانه همچنان دفاع کند و مطمئن باشد که سینمای ایران حامی این اقدامات خواهد بود.»
۵۷۵۷
یکی از علت‌های مهم تشکیل نمایشگاه، عرضه و معرفی برندها و کالاهای جدید آنها برای آگاهی مصرف‌کنندگان و فعالان در آن صنعت است. یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌ها، میتوان به نمایشگاه‌های تخصصی و بین‌المللی اشاره کرد، چرا که محل برخورد خریداران و فروشندگان و به بیان اقتصادی، نقطه تلاقی عرضه و تقاضا در سطح بین‌المللی است.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.