شهردار منطقه ۲۲ تهران از برپایی نمایشگاه آبی و خاکی «یاد یاران» شبیه‌سازی عملیات والفجر ۸ با همکاری ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر تهران در دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد و گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است که باید برای مردم به‌خصوص نسل جوان بازگو شود.
به گزارش ایسنا، مرتضی رحمان‌زاده در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه ضمن گرامیداشت یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدشان، گفت: به نمایش گذاشتن ادوات نظامی و رزم عملیات غرور آفرین والفجر ۸ می‌تواند قسمتی از رشادت‌های رزمندگان اسلام را برای نسل جوان به تصویر بکشاند.
وی افزود: چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس مصادف با ایام اربعین سید و سالار شهیدان شده است، از همین رو  شهرداری منطقه۲۲ در راستای وظایف و مأموریت‌های ذاتی خود برای پاسداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی، اقدامات ویژه‌ای را برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در دستور کار قرار داده است.
 بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، رحمان‌زاده خاطرنشان کرد: به همین منظور با همکاری ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر تهران تجهیزات نظامی خاکی و دریایی در محوطه دریاچه شهدای خلیج فارس مستقر شده است و همچنین غرفه‌های فرهنگی، اجتماعی، سلامت، ورزشی، گردشگری، کودک و نوجوان، نوشت‌افزار اسلامی، مسابقه‌های فرهنگی و هنری، سرود و تواشیح، تجلیل از خانواده معزز شهدا و جانبازان و… نیز در این نمایشگاه  به اجرا درمی‌آید.
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: این مراسم کاملا مطابق با پروتکل‌های بهداشتی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین شده، از ۳۰ شهریور  از ساعت ۱۷ تا ۲۱ واقع در ورودی شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس (ورودی ارغوان) برپاست و تا روز اربعین امام حسین(ع) ادامه دارد.  
فریدون رضوی کیا مدیر عامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران نیز با اشاره به برپایی نمایشگاه «یاد یاران» و رزم‌نمایش عملیات والفجر ۸ با همکاری ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر تهران و لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) سپاه تهران در دریاچه شهدای خلیج فارس اظهار کرد: رزم‌نمایش آبی و خاکی عملیات والفجر هشت شب گذشته با حضور فرماندهان نظامی و مدیران شهری در جزیره ابوموسی دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار شد.
وی با بیان اینکه برنامه های در نظر گرفته شده برای هفته دفاع مقدس از ۳۰ شهریور  از ساعت ۱۷ تا ۲۱ واقع در ورودی شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس اجرایی خواهد شد و تا پنجم مهر ماه ادامه دارد، اضافه کرد: همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس، تمثال ۳۰۰ نفر از شهدای گرانقدر مدافع حرم، مدافع سلامت، شهدای آتش نشان، شهدای اقلیت‌های دینی، شهدای حجاب و …. در سطح مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس اکران شده است.
بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران، رضوی کیا با اشاره به اجرای پویش فرهنگی مهمان حاج قاسم تصریح کرد: گردشگران می‌توانند از ٣١ شهریور تا ۵ مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس، با مراجعه به غرفه فرهنگی شرکت عمرانی کارکنان شهرداری در نمایشگاه یاد یاران واقع در گذر ارغوان مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس، با شرکت در مسابقات فرهنگی، بُن‌های پویش مهمان حاج قاسم را دریافت کنند.

انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.