به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در آستانه هفته دفاع مقدس فیلم قهرمانی «تک تیرانداز» راهی سینماهای کشور شده است و از امروز به‌طور رسمی در سینماهای کشور اکران خود را آغاز کرده است.
ابراهیم اصغری تهیه‌کننده فیلم درباره برخی حاشیه‌ها و پیش‌بینی فروش «تک تیرانداز» بیان کرد: کرونا بر سینمای کشور تأثیرات منفی فراوانی داشته و باعث شد که اوضاع فروش فیلم در کشور بسیار وخیم شود. فعلاً برای پیش‌بینی فروش فیلم زود است اما ما امیدواریم همانطور که شهید زرین در جبهه‌ها خط‌شکن بود، این فیلم بتواند در سینما نیزخط شکنی کند. البته اکران فیلم در سینماهای کشور با سانس‌های محدود از دیروز بخاطر نیم‌بها بودن بلیت سینما آغاز شده بود اما امروز اکران رسمی این فیلم است. فعلاً باتوجه به اینکه تبلیغات شهری چندانی نداشتیم و همینطور تیزر تلویزیونی ما پخش نشده است، فروش چندانی را تا این ساعت نداشتیم اما امیدواریم که مردم به سینما بازمی‌گردند و این فیلم را تماشا می‌کنند. در هر حال هیچ چیز معلوم نیست و شاید مردم هم بخاطر شرایط کرونایی به سینما نیایند.
سینمای ایران , دفاع مقدس , فیلم ,
وی در ادامه بیان کرد: تمام تلاش ما این است که مخاطب بصورت حرفه‌ای خودش تصمیم بگیرد که فیلم را تماشا کند. تبلیغات هم قرار است که همین کارکرد را داشته باشند تا با نمایش جذابیت‌های فیلم مخاطب را به سینما بکشانند. برای همین خوشحال می‌شویم که خانواده‌ها خودشان فیلم را انتخاب کنند و به سینما بیایند. رسانه‌ها اینجا نقش بسیار مهمی را برای دعوت و جذب مخاطبین به سینما دارند.
این تهیه‌کننده سینمای ایران در پاسخ به این سؤال که آیا اکران تلویزیونی فیلم مخاطبین را کاهش داده و یا می‌تواند منجر به تبلیغ فیلم و افزایش مخاطب شود، بیان کرد: خب، در سینمای ایران مرسوم نبوده است که فیلم سینمایی در تلویزیون بیاید و بعد در سینما اکران شود. اما با توجه به شرایطی که محدودیت‌های  کرونایی ایجاد کرده بود و همینطور مشکلات اقتصادی ناشی از سؤتدبیر دولت قبلی، تصمیم بر این شد که فیلم را به تلویزیون بدهیم. از طرفی تلویزیون نیز برای این اکران اصرار داشت تا بتواند مخاطبین بیشتری داشته باشد. اکران در تلویزیون طبیعتاً باعث می‌شود که شاید بخشی از مخاطبین فیلم به سینما نیایند اما باتوجه به اینکه این فیلم ویژگی‌های بصری و دیدنی دارد که باید در سینما دید تا لذت بیشتری برد و از سویی به اذعان کارشناسان، سینماداران و اعضای محترم شورای صنفی نمایش، بینندگانی که فیلم را هم تماشا کردند به سینما می‌آیند و فیلم را در سینما تماشا می‌کنند. تصمیم ما این بود که مخاطب از تماشای این فیلم که مناسب سالن‌ و پرده عریض سینما است، محروم نشود. تماشای «تک تیرانداز» در تلویزیون 50 درصد ارزش‌های کیفی فیلم را نمایش نمی‌دهد؛ برای همین تماشای آن در سینما لذت بیشتری خواهد داشت. فکر می‌کنم که این نکته باعث شود که آنانی که فیلم را هم تماشا کردند دیگران را به تماشای فیلم در سینما تشویق کند. امیدواریم این اتفاق بیافتد.
 
سینمای ایران , دفاع مقدس , فیلم ,
اصغری در پایان بیان کرد: سعی ما این بود که با آغاز هفته دفاع مقدس و خصوصاً در شرایط سختی که مردم تحمل کرده‌اند، با اکران این فیلم بتوانیم خاطرات دفاع مقدس را زنده کنیم و یادآوری از شهدای جنگ تحمیلی داشته باشیم.  باید اضافه کنم که احتمال اکران مردمی را هم داریم و بزودی خبر آن اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/

source