به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، زائران ایرانی مشتاق به حضور در راهپیمایی اربعین در کمتر از 5  روز تا اربعین حسینی(ع)، هنوز در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند. بلاتکلیفی زائران و دلدادگان زیارت اربعین کنار بی‌برنامگی اعزام‌ها باعث شده است پیکان انتقادها به‌سوی متولیان برگزاری مراسم اربعین سرازیر شود.
حجت‌الاسلام حریزاوی قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی در برنامه تلویزیونی با انتقاد از وضعیت ساماندهی زائران اربعین گفت: ما ساده‌انگارانه از کنار اربعین گذشتیم و اربعین امسال را نیز از دست دادیم در حالی که بر اساس قوانین خودمان، بسیاری از مردم عزیزمان می‌توانستند در این حرکت عظیم تمدنی شرکت کنند.
اربعین , پیاده روی اربعین , سازمان تبلیغات اسلامی ,
وی همچنین افزود: بعید نیست دست سعودی‌ها در قضیه سهمیه‌بندی وجود داشته باشد. سعودی‌ها آمدند و حج را سهمیه‌بندی کردند، کاری کردند تا مردم با خوف و رعب به حج مشرف شوند و شاید احساس کردند می‌توانند این الگو را در کشورهای دیگر همچون عراق پیاده کنند.
حریزاوی ادامه داد: ستاد اربعین ما اگر گاردش سفر عظیم اربعین بود وضع ما حتماً از این بهتر بود و در زمانی که مردم باید به‌سوی مرزها حرکت می‌کردند این‌گونه بلاتکلیف نمی‌ماندند.
حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در نشست خبری اخیر خود ضمن اعلام آمادگی برای به‌عهده گرفتن فرآیند کلی مراسم اربعین گفته‌ بود: در موضوع اربعین صریح می‌گوییم آمادگی به‌عهده گرفتن فرآیند کلی مراسم اربعین را داریم و با توجه به این‌که تناسب مأموریتی داریم، می‌توانیم این نقش را به‌خوبی ایفا کنیم.
انتهای پیام/+

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.