فرهنگ دفاع مقدس و دستاوردهای عزت آفرین این دوره از تاریخ معاصر باید برای روایت به نسل‌های متمادی حفظ شود و این امر مهم ارزش هرگونه مجاهدت و تلاش شبانه روزی را دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مهدی شریفیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد لزوم بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت:  تاریخ ملت ما پر است از دوره هایی که مردم غیور ایران در برابر تجاوز بیگانگان قد علم کرده و با تکیه بر باورها و اعتقادات و آرمان‌های ملی و دینی خود توانسته از آزمون های سربلند عزت و مردانگی سربلند بیرون بیاید و دفاع مقدس ما در مقابل حملات گروه بزرگی از متجاوزین از پرافتخار ترین این دوران هاست.
وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس و دستاوردهای عزت آفرین این دوره از تاریخ معاصر باید برای روایت به نسل های متمادی حفظ شود و این امر مهم ارزش هرگونه مجاهدت و تلاش شبانه روزی را دارد و نسل‌های آینده نیز می‌توانند از جوشان معنوی فرهنگ ایثار و مقاومت بهره مند شوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: هفته دفاع مقدس را باید گرامی داشت چرا که یادآور آغاز یک دوره بزرگ در زندگی و تاریخ مردمان این سرزمین است و ملت ایران مسیر جدیدی از مقاومت را در این ایام در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی بنا نهادند که تا امروز شاهد شکوفایی و بالندگی و رونق جریان مقاومت در این مسیر هستیم.
وی در پایان  تلاش برای حفظ آثار و فرهنگ دفاع مقدس را بسیار مهم ارزیابی کرد و بر ضرورت تقویت مجموعه‌هایی مثل باغ موزه دفاع مقدس و نقش آن در جمع آوری و حفاظت از آثار متعالی دفاع مقدس تاکید کرد.
انتهای پیام

source