باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: هامون سیدی، بازیگر نقش عقیل در سریال افرا، از چالش‌ها و چگونگی ایفای این نقش گفت.
هامون سیدی بازیگر سریال «افرا»  درباره ارزیابی خود از پخش سریال «افرا» گفت: سریال «افرا» در وهله اول برای من یک سریال با روایتی در جغرافیای سرسبز و زیبای گیلان است که لحظه لحظه و نما به نمای آن برایم یادآور خاطراتی خوش، چه از جریان نفسگیر تولید و چه زندگی شخصی خودم در این خطه است. منطقه‌ای خوش آب و هوا با مناظر طبیعی چشمگیر و مردمانی به زلالی آب و سبزی درختان که نمود آن را در سریال «افرا» نیز می‌توانید به خوبی حس کنید. گیلان جایی است که من در آن پرورش پیدا کردم. جایی که در آن بزرگ شدم و رشد کردم و به گیلانی بودنم افتخار می‌کنم. به ویژه الان که «افرا» روی آنتن است و بازخوردهای مثبتی را از سوی مردم می‌بینم، از حضورم در این پروژه به شدت رضایت دارم.
او درباره انتخابش برای بازی در این سریال و اینکه چطور به این شخصیت نزدیک شده، گفت: گفتم که من بچه گیلانم و آنجا بزرگ شدم و قد کشیدم. ضمن اینکه عاشق لهجه گیلانی هم هستم. زمانی که بهرنگ توفیقی بازی در این سریال را به من پیشنهاد داد و به من اعتماد کرد، خوشحال شدم و خدارا شکر کردم. فقط به این فکر می‌کردم که چگونه بازی اش کنم تا ابعاد مختلف کاراکتر عقیل جنبه‌های عینی قابل باوری پیدا کند و برای مخاطب ملموس باشد. در واقع، چون من کاراکترهایی مثل عقیل را تا حدودی می‌شناسم و با روحیاتشان آشنا هستم، در ذهنم تصویرسازی‌هایی کردم و در مواجهه با متن و شناخت شخصیت، به مشکل خاصی برنخوردم. ضمن اینکه به خاطر شناختم از آقای توفیقی و سبک کارهایش و اینکه ساخته هایش را دیده بودم، دوست داشتم با او کار کنم و خدا هم به من لطف کرد و با محبت سازندگان، نقش عقیل به من رسید.
این هنرمند افزود: «افرا» چنان شرایط تولید مناسبی داشت و گروه همدلی کنار هم جمع شده بودند که واقعا بعد از پایان تصویربرداری تا امروز همچنان دلتنگ بچه‌ها هستم؛ چرا که همه اعضای پروژه با تمام وجود کار کردند. از بهرنگ توفیقی و محمدکامبیز دارابی تشکر می‌کنم که مدیریت خوبی در پشت صحنه داشتند و حاصل این همدلی و دوستی، سریالی از آب درآمده که مردم هم خوشبختانه آن را دوست دارند.
سیدی در پاسخ به اینکه اگر خودش جای عقیل بود، چه راهی را انتخاب می‌کرد، توضیح داد: اگر شخصاً جای عقیل بودم، نمی‌دانم در برخورد با چنین موقعیتی چه کار می‌کردم، اما این را می‌دانم که دلم خیلی برای عقیل می‌سوزد. این کاراکتر هنوز که هنوز است با من زندگی می‌کند و همچنان دغدغه‌ها و خواسته هایش از زندگی برایم محل تفکر و اندیشه است.
او درباره اینکه برای نقش خودش چقدر ایده و نظر به گروه می‌داد، اظهار داشت: هر بازیگری وقتی متن را می‌خواند و سر صحنه می‌رود، قاعدتاً چندین ایده در ذهنش می‌آید و با کارگردان مشورت می‌کند. من با آقای توفیقی صحبت می‌کردم و سوال‌هایی می‌پرسیدم و جواب هایش را گوش می‌کردم. در کل تلاش می‌کردم همان چیزی که می‌خواستند را اجرا کنم. کارگردان خیلی به من برای پرورش و اجرایی شدن نقش عقیل کمک کرد و از این بابت مدیون او هستم، چون نکته‌هایی را به من می‌گفت که بسیار برایم آموزنده، کاربردی و طلایی بود.
این بازیگر درباره چگونگی واکنش‌های مخاطبان درباره این سریال و نقش او و اینکه چه سوالاتی در این باره می‌پرسند، گفت: پیام‌های مردم عزیز کشورم را می‌خوانم و خوشحالم که واکنش‌ها خیلی مثبت بوده و تا امروز که نیمی از سریال گذشته، بسیار به من لطف داشته اند. هرچند باید اعتراف کنم من هنوز در این عرصه درس پس می‌دهم، ولی به هر حال امیدوارم نقشی که بازی می‌کنم و اثری که در آن حضور می‌یابم، به خروجی‌ای برسد که در نهایت احترام به مخاطب، در لحظه لحظه آن احساس و درک شود، چون من چه روی صحنه تئاتر و چه مقابل دوربین با تمام وجود کار می‌کنم. در نهایت امیدوارم مردم هم نقش عقیل را دوست داشته باشند و برای برخی‌ها هم که شاید این کاراکتر را به هر دلیلی نمی‌پسندند، احترام قائلم. اما تأکید می‌کنم من با تمام وجود در این سریال بازی کردم و اگر کاستی‌ در اجرای نقش داشته ام، از مخاطبان می‌خواهم من را ببخشند. در واقع بزرگترین دغدغه زندگی حرفه‌ای من همین اهمیت دادن به مخاطب است.
او همچنین افزود: مدیوم تلویزیون، تئاتر و سینما خیلی برای من متفاوت است. سینما از نظر من یک پرده بزرگ است که کوچکترین پلکی که می‌زنی در کادر عریض آن دیده می‌شود. تلویزیون در حد وسط وجود دارد و البته ناگفته نماند رسانه‌ای است که فرصت بازی در نقش‌های بیشتری را داری. من از تئاتر شروع کردم و عاشقانه دوستش دارم. خیلی هم ناراحت هستم که شیوع کرونا روی تئاتر تاثیر منفی گذاشته است. امیدوارم زودتر کرونا تمام شود خودم دلتنگ صحنه تئاتر هستم.
هامون سیدی در پایان وعده داد که مخاطبان در ادامه سریال «افرا» منتظر اتفاقات خیلی جذابی باشند.
۵۸۵۸
با شروع فصل پاییز  و بازگشایی مدارس، از آنجا که از آبان کلاس‌های مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد، خانواده‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند که فرزندان خود را با اتومبیل شخصی خود به مدرسه برسانند.  عملا سفر با خودروی شخصی ممکن است مشکلات فراوانی از جمله،آلودگی محیط زیست،ناهنجاری‌های ترافیکی و حوادث زیانبارِ رانندگی را تحویل جامعه دهد ولی با توجه به شرایط کرونایی، استفاده از خودروی شخصی چندان هم غیرمنطقی نیست.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.