مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:  ۱۴/۵ درصد از ترددهای استان مرکزی دارای سرعت غیر مجازند که این رقم در کشور برابر با ۱۰ درصد است.
فرهاد صالحیان چهارشنبه ۳۱ شهریور در کمیسیون ایمنی استان مرکزی با اشاره به رتبه شانزدهم استان مرکزی از نظر فراوانی تصادفات برون شهری در مقایسه با سایر استان‌های کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آمار تصادفات جاده‌ای در استان مرکزی، از سال ۱۳۹۳ تا کنون با روند کاهشی روبرو هستیم.
وی افزود: نرخ تردد وسیله نقلیه در کشور طی چهار ماهه اول سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دارای رشد ۱۳/۱ درصدی بوده است که این میزان در استان مرکزی برابر با ۲۰ درصد و میزان سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو در سطح کشور برابر با ۶۲ درصد است.
مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه ۱۴/۵ درصد از ترددهای استان مرکزی شامل سرعت غیر مجازند که این رقم در کشور برابر با ۱۰ درصد است گفت: میانگین سرعت در سطح راه‌های کشور برابر با ۷۸ کیلومتر بر ساعت است که این میزان نیز در استان مرکزی برابر با ۸۸ کیلومتر بر ساعت است.
وی در ادامه در خصوص کنترل سرعت و کاهش تخلفات رانندگی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: استان مرکزی یکی از سه استان طرح پایلوت پروژه مدیریت سرعت در کشور است که فاز اجرایی آن از بهار سال جاری شروع شده و امید است با اجرای مهندسی راه، هوشمندسازی جاده‌ها و ارتقای ایمنی، شاهد تغییر رفتار رانندگان در عبور از محورهای استان باشیم.
در پایان جلسه مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اهدای لوحی از اعضای کمیسیون ایمنی استان مرکزی قدردانی کرد.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source