معاون گردشگری گفت: حفظ آبروی ایران دغدغه اصلی همه در اکسپو دبی است. اگر در تامین محتوای قوی کوتاهی شود، بی‌شک این فرصتی طلایی از دست خواهد رفت.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، علی‌اصغر شالبافیان در نشست با مدیران‌کل ادارات پنج استان اصفهان، البرز، چهارمحال‌وبختیاری، زنجان و گیلان که به صورت وبینار با هدف هماهنگی‌های نهایی برای حضور در نمایشگاه اکسپو دبی ظهر برگزار شد، گفت: حضور دراکسپو دبی به عنوان رویداد مهم جهانی علاوه‌بر این‌که فرصت مغتنمی برای کشور و به‌تبع آن صنعت گردشگری به شمار می‌آید، از لحاظ برگزاری محل جغرافیایی و نزدیکی به کشور نیز امتیازی ویژه محسوب می‌شود که باید از ظرفیت‌های بی‌شمار موجود در آن، نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.
او با بیان این‌که طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در بازه برگزاری این رویداد، هر هفته یک استان، ظرفیت‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی خود را ارائه خواهد کرد، افزود:  استان‌ها در نظر داشته باشند که در برگزاری هفته‌های فرهنگی برنامه‌ریزی‌شده تنها نباید ظرفیت‌های اداری حوزه‌های تخصصی ادارات‌کل معرفی شود، بلکه این زمان بهترین فرصت است تا با مشارکت حداکثری ذی‌نفعان، بخش خصوصی، نهادهای فرابخشی، شهرداری‌ها و سایر بخش‌های مرتبط، تمام ظرفیت‌های استان در عرصه‌های مختلف نمایش داده شود.
شالبافیان با بیان این‌که در این مشارکت ارائه ایده‌های ابتکاری به منظور هماهنگی هر چه بیشتر در تعامل و همکاری‌های بین‌دستگاهی، اهمیت بسیاری دارد، یادآور شد: هر یک از بخش‌های فعال استانی که در زمینه توسعه صنعت گردشگری گامی برداشته‌اند، می‌توانند به عنوان بازوی ادارات کل استانی در راستای بهره‌مندی از فرصت‌های بی‌شمار این رویداد مهم بین‌المللی معرفی و به کار گرفته شوند.
 معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه، نقش حضور و معرفی کسب‌وکارهای نوپای گردشگری و استارت‌آپ‌های استانی را یکی دیگر از زوایای دارای اولویت در برگزاری هفته‌های گردشگری استان‌ها در اکسپو خواند و بیان کرد: در کنار هم قرار گرفتن خلاقیت حاصل از نگاه‌ها و کسب‌وکارهای جدید و مدرن در حوزه گردشگری با تجمیع ظرفیت‌های استانی می‌تواند حوزه‌های تخصصی وزارتخانه را به‌ویژه در بخش گردشگری به نحو شایسته‌ای عرضه کند.
او با بیان این‌که حفظ آبروی کشور دغدغه اصلی همه ما در رویداد بین‌المللی پیش‌ رو است، اظهار کرد: این رویکرد می‌تواند با اجرای برنامه‌های هدفمند، محتوای باکیفیت و نهایت همکاری و تعامل فرابخشی و بین‌دستگاهی منتهی به حضور آبرومند هر استان شود.   
او همچنین از مدیران‌کل استانی خواست تا با ارائه ایده‌های ابتکاری امکان حضور در کنار سایر استان‌ها را فراهم آورند تا با تعریف مسیرهای گردشگری مشترک و ارائه خلاقیت بیشتر تعاملی یکپارچه از صنعت گردشگری کشور عرضه شود.
معاون گردشگری همچنین تاکید کرد: با وجود این‌که کرونا آسیب‌های جدی به صنعت گردشگری وارد کرده است، اما فرصت حضور در این رویداد جهانی امکانی ویژه برای فعالان بخش خصوصی فراهم خواهد آورد تا با بازیابی امکانات و توان قبلی خود در صنعت گردشگری کشور ایفای نقش کنند.
شالبافیان تمرکز جدی بر ارتقای تامین محتوا از سوی استان‌های کشور را یکی دیگر از زوایای مهم حضور در اکسپو دبی دانست و گفت: چنان‌چه در تامین محتوای قوی از حوزه گردشگری و ارائه آن در این نمایشگاه کوتاهی شود، بی‌شک فرصتی طلایی از دست خواهد رفت. بنابراین از ادارات‌کل خواسته می‌شود از فرصت اندک باقی‌مانده برای ارتقای هرچه بیشتر محتوا و اقلام تبلیغاتی قابل ارائه در حوزه گردشگری غرفه جمهوری اسلامی ایران نهایت دقت و تلاش را داشته باشند.
انتهای پیام

source