محمد اصغری گفت: روز آینده در استان‌های تهران، البرز، قزوین، سمنان و قم در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در نوار شرقی کشور وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: با توجه به نفوذ سامانه بارشی، امروز بارش پراکنده در استان‌های گلستان و اردبیل همچنین شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی داریم و در گیلان و مازندران بارش باران گزارش شده است. 
وی ادامه داد: روز یکشنبه ۴ مهر بارش در استان‌های مازندران و گلستان بیشتر می‌شود و گستره بارش‌ها شمال خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را نیز دربرمی‌گیرد. 

وی افزود: همچنین روز یکشنبه در ارتفاعات شرق تهران و شمال سمنان بارش پراکنده داریم و این سامانه روز دوشنبه هفته جاری موجب بارش پراکنده در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شده و به تدریج از کشور خارج می‌شود. 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر و فردا و دوشنبه در شمال‌شرق کشور دمای هوا ۸ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد. 
وی افزود: دریای خزر از امروز تا صبح دوشنبه با توجه به وزش باد شدید مواج خواهد بود. 
اصغری ادامه داد: در سه رو زآینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان همچنین بخش‌هایی از هرمزگان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد داریم. 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر امروز و همچنین روز آینده وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک در ایلام، غرب خوزستان و جزایر شمالی خلیج‌فارس پیش‌بینی می‌شود و بخش‌های شمالی و مرکز  خلیج‌فارس مواج خواهد بود. 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز یکشنبه ۴ مهر در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک داریم و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری این شرایط جوی در نوار شرقی کشور حاکم است. 
اصغری افزود: از روز سه‌شنبه هفته جاری و همچنین روز چهارشنبه با شمالی شدن مجدد جریانات روی دریای خزر در استان‌ گیلان بارش باران ودر مازندران، گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود که در این مدت بارش‌ها در گیلان شدت بیشتری دارد. 
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف، گاهی با وزش باد در بعدازظهر باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۰ و ۱۸ درجه خواهد بود. 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمیته دمای ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source