ایسنا/قم مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گفت: در هفته جاری به مناسبت اربعین امام حسین(ع) شش محفل عزاداری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
حسن فرقانی، مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س)، در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) از شنبه سه مهرماه تا جمعه ۹ مهرماه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حرم مطهر دنبال می‌شود که مهم‌ترین بخش برنامه هفته جاری مراسم عزاداری اربعین حسینی است.
وی افزود: محفل سخنرانی قبل از نماز ظهر و عصر در هفته جاری به ترتیب با سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین صفر فلاحی، علی‌اکبر خادمی، احمد پناهیان، مهدی شاهرودی، حجت‌الاسلام وحید نجف‌زاده، حجت‌الاسلام محمد قدرتی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اصغر همتیان دنبال می‌شود و در این زمان در روز یکشنبه غلامرضا محمود نژاد و روز دوشنبه ابوالقاسم زمانی و مجید طیبی برای زائران مداحی خواهند کرد.
مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گفت: بعد از نماز ظهر و عصر نیز از شنبه تا جمعه سید ناصر آبیار، محمدجواد احمدی، سید علی حسینی‌نژاد، سید حسین جعفری‌نژاد، یاسر محمدی، سید علی حسینی‌تبار و محمد ریحانی در جمع زائران حرم مطهر مداحی خواهند کرد.
وی ادامه داد: مراسم قبل از نماز مغرب و عشا در هفته جاری نیز از شنبه تا چهارشنبه با سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین عباس اسکندری، سید احمد میردامادیان، احمد لقمانی، سد مرتضی میرکتولی، رضا محمدی و مداحی مرتضی معماریان، حسن شالبافان، محمد رحمانی، میثم طاهری و الیاس شیرمحمدی برگزار می‌شود.
فرقانی با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه نیز قبل از نماز مغرب محفل انس با قرآن کریم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود، گفت: روز جمعه در این زمان زیارت آل یاسین با نوای محسن فراهانی و برنامه رسانه‌ای زمزم مهدویت با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی حائری‌پور دنبال می‌شود.
وی تصریح کرد: مراسم عزاداری حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(ع) در شنبه‌شب با سخنرانی آیت‌الله سید رحیم توکل و مداحی جواد برزگر و یکشنبه‌شب با حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی واعظ و مداحی رضا ایزدی برگزار می‌شود.
فرقانی با اشاره به اینکه محفل عزاداری بعد از نماز مغرب و عشاء از دوشنبه تا جمعه نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد دنبال می‌شود، عنوان کرد: دوشنبه‌شب حسین هوشیار، چهارشنبه شب و پنج‌شنبه شب حسن شالبافان و جمعه علی پیله‌وران برای زائران حرم مداحی خواهند کرد.
وی مطرح کرد: قرائت دعای ندبه در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با نوای سید محسن بنی فاطمه و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین حقجو ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح جمعه و قرائت زیارت جامعه کبیره بانوای حجت‌الاسلام شهیدی پنج‌شنبه‌شب ساعت ۲۱ دنبال می‌شود.
مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) اظهار کرد: زیارت اربعین امام حسین(ع) در دوشنبه هفته جاری هم‌زمان با ظهر روز اربعین بعد از نماز ظهر و عصر با پخش از شبکه قم و شبکه قرآن و معارف سیما در حرم مطهر بانوی کرامت خوانده می‌شود.
وی ادامه داد: قرائت و شرح زیارت وارث نیز هرروز بعد از نماز مغرب و عشاء با پخش از شبکه قرآن و معارف سیما در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) دنبال می‌شود.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.