به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه تلویزیونی “جشن سربرون” به دوران مشروطه و مشروطه‌خواهان برمی‌گردد.  سریال “جشن سربرون” یک اصطلاح درباره جشنی است که پس از پایان بافت قالی برگزار می‌شود؛ به این صورت که وقتی بافت قالی تمام می‌شود، قالی را از بالای دار می‌برند و به اصطلاح می‌گویند سر قالی را می‌بریم؛ این رسم، وجه تسمیه داستان و محور قصه خواهد بود.
عوامل سریال بعد از گذشتِ مراحل سخت در شرایط برفی که در امامزاده داود و لوکیشن‌های قبلی پیگیری می‌شد به لوکیشن جدیدی در بیابان‌های خاوران و افسریه، نقل مکان کردند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در آن لوکیشن، بخش‌های گرمسیری و سکانس‌های مربوط به محوطه چادرهای بهادرخان (حسین محجوب) فیلمبرداری شد و حتی با تصویری که از مستر نوئل انگلیسی (بازی صالح میرزاآقایی) بیرون آمد واردِ کمپ انگلیسی‌ها هم شدند.
بعد از مدتی فیلمبرداری، کاروانِِ “جشن سربرون” یکی دو روزی است به شهرک غزالی رسیده و به تعبیرِ حسن نجاریان، چهار ماهی هم فیلمبرداری در این لوکیشن ادامه خواهد داشت؛ تا  بخش‌های کنسولگری انگلیس، خانه قوام، بیمارستان مرسلین، خانه حاج آقا ضیا، انجمن محمدیه و بازار و کوچه‌های شیراز را تصویربرداری کنند.
یکی از بازیگران سریال، در اظهارنظری گفته بود که وقتی بازی‌اش در “جشن سربرون” به پایان می‌رسد از سوی تیم تولید اعلام می‌شود که پروژه به دلیل مشکلات مالی ناگزیر به توقف است. حسن نجاریان درباره اینکه آیا سریال متوقف شده بود یا خیر به خبرنگار تسنیم  گفت: توقف داشتیم که به دو ماه پیش برمی‌گردد و اصلاً موضوعِ توقف هم مالی نبوده است. آقای حسین محجوب که بازیگر یکی از نقش‌های مهم و اصلی “جشن سربرون” است از اسب بر زمین خوردند و مهره‌های کمرشان دچار آسیب شد. به همین خاطر مدتی کار متوقف شد.
وی افزود: وقتی این بازیگر پیشکسوت به کار برگشت، سکانس‌های روستای لپه زنک در جاده خاوران را تکمیل کردیم و به شهرک غزالی آمدیم که کار در حال فیلمبرداری است. اتفاقاً داریوش کاردان، رامین ناصر نصیر و بیوک میرزایی و میرطاهر مظلومی و هادی افتخازاده هم جلوی دوربین‌اند و قصه در بخش کنسولگری انگلیس و خانه قوام به تصویربرداری‌اش ادامه می‌دهد.
نجاریان در توضیحات بیشتر به خبرنگار تسنیم  گفت: شهرک غزالی آخرین لوکیشنِ سریالِ “جشن سربرون” خواهد بود و ما امیدوارم در 4 ماه آینده بتوانیم کار را به اتمام برسانیم، اما کار پس‌تولید و ویژوآل افکت حجم بالایی دارد و نمی‌توانیم دقیقاً زمانی را به طور قطع اعلام کنیم که سریال چه زمانی پخش خواهد شد. باید منتظر بمانیم تصویربرداری تمام شود و بعد درباره پخش اظهارنظرِ درست‌تری داشته باشیم.
او همچنین به زمان پخش و شبکه پخش کننده سریال هم اشاره کرد و گفت: امیدوارم با تلاشِ دوستان سریال برای پخش در ماه‌های پایانی سال آماده شود اما فعلاً دقیق نمی‌توان زمانی را اعلام کرد. احتمالاً با توجه به گستردگی کار، شبکه یک سیما این سریال را پخش کند. یکی از اهداف اصلی ما دیده شدنِ این سریال تلویزیونی است، چون خستگی را از تنِ گروه به در می‌کند که ان‌شاءالله با استقبال مخاطبین این مهم، محقق شود.
در خلاصه داستان “جشن سربرون” آمده است: «بهادر»، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه «سرخو»، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه‌ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری جهان‌پسند دختر زیبا و کم سن و سال بهادر می‌آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان‌پسند به عقد پسرعمویش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می‌کند. زخم‌های کهنه سرباز می‌کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می‌کنند. درگیری ابعاد بزرگ‌تری می‌یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می‌کند.
حسین محجوب، محمود پاک‌نیت، لاله اسکندری ، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، صدرالدین حجازی، نادر فلاح، بیوک‌میرزایی، مهران نائل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی‌پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران‌هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی، رضا سیدی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند.
این مجموعه تلویزیونی به تعبیرِ تهیه‌کننده سریال، قرار است در 45 قسمت آماده پخش شود.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.