ایسنا/تهران معاون سیاسی وزیر کشور گفت: الگوی دفاع مقدس به هرجا که صادر شد ماندگار شد حزب الله لبنان ، یمن و انصار الله آن ؛ عراق و حشد الشعبی آن نتیجه دفاع مقدس ایران شد.
محمدباقر خرمشاد معاون سیاسی وزیر کشور ظهر جمعه ۲ مهر ماه در جمع نمازگزاران در مصلای نماز جمعه شهرستان ورامین خاطر نشان کرد: در اوایل انقلاب ما در مناطق مختلف گرفتار جنگ های داخلی و اغتشاشات ضدانقلاب ها بودیم و کشور تقریبا بی ثبات شده بود. صدام وضعیت بغرنج ما را محاسبه کرد و جنگ را آغاز کرد و ما در شرایطی قرار گرفتیم که وقتی از دنیا کمک خواستیم کسی حاضر نشد به ما حتی سیم خاردار بفروشد ، اما به دشمن تا دندان مسلح ما کمک های نظامی فراوانی شد.
خرمشاد ادامه داد: بنا به تصمیمات سران نظام خصوصا امام راحل، با تلفیق جنگ کلاسیک و جنگ مردمی دشمن غافلگیر شد. مکتب عاشورا بار دیگر در هشت سال دفاع مقدس زنده شد.
وی بیان کرد: رزمندگان ما در شب های عملیات با تاسی از شب عاشورا عمل می کردند و ذخایر غنی شیعه از دانشگاه و مکتب عاشورای حسینی این‌گونه نمود کرد.
خرمشاد با اشاره به پیوندهای مشترک مکتب عاشورا و هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: در جریان دفاع مقدس جوانان ما مشوق های خود را در شوق دیدار حضرت حق که مکتب امام حسین(ع) به آنها یاد داده بود می دیدند و این باعث شده نوجوانان ما به عرفای صاحب وصال وصل شوند.
معاون سیاسی وزیر کشور  شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی را عامل به عمل مکتب عاشورا دانست و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی عارف واصل بود و توانست مانند فرماندهان صدر اسلام ماندگار شود و این نتیجه پیوند مکتب عاشورا و هشت سال دفاع مقدس بود.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.