به گزارش خبرگزاری تسنیم، زنگ سال تحصیلی 1400 – 1401 مدرسه تلویزیونی ایران با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاون سیمای رسانه ملّی و به دست فرزندان شهید احمد اسماعیلی، شهید مدافع حرم به صدا درآمد. علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این مراسم، مدرسه تلویزیونی ایران را بزرگترین مدرسه نظام تعلیم و تربیت کشور و مسعود احمدی‌افزادی مدیر شبکه آموزش را بهترین مدیر برای چنین مدرسه‌ای توصیف کرد.
وی با اشاره به راه‌اندازی مدرسه تلویزیونی ایران در رسانه ملّی به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کرونا تأکید کرد: صداوسیما شاهکاری آفرید و برگ زرینی بر افتخارات ملی خود در تاریخ فعالیتش افزود. اولین دستگاهی که بهترین واکنش را به یک بحران ملی نشان داد، صداوسیما بود. به نمایندگی از جامعه بزرگ فرهنگیان سپاسگزارم و برای شما آرزوی توفیق دارم. هیچ بخش دیگری نمی‌تواند اثرات هم‌وزن مدرسه تلویزیونی ایران داشته باشد.
حمید شاه‌آبادی، معاون سیما هم در این مراسم با قدردانی از خدمات احمدی افزادی در راه‌اندازی و پیشبرد فعالیت مدرسه تلویزیونی ایران تصریح کرد: با وجود محدودیت‌ها، عزم جدّی همکاران معاونت سیما این کار در اسفند 1398 شروع شد و بالاترین دستاوردش تحقق عدالت آموزشی بوده است.
وی با بیان اینکه همراهی و همدلی رسانه ملی و وزارت آموزش و پرورش تجربه ارزشمندی بود، تأکید کرد: این تجربه می‌تواند دستمایه و الگوی مناسبی برای همکاری نهادها در حوزه‌های دچار بحران در کشور باشد.
معاون سیما با بزرگداشت یاد و خاطره از علی لندی، دانش آموز ایذه‌ای گفت: او با رفتار انسان‌دوستانه و قهرمانانه، برای دهه هشتادی‌ها الگوی جدّی شده است. او نشان داد دهه هشتادی‌ها هم راه قهرمانان کشورمان را ادامه می‌دهند. رفتار علی لندی در 15 سالگی نشان داد که راه شهید سلیمانی‌ها ادامه دارد.
شاه‌آبادی با گرامیداشت تقارن هفته دفاع مقدس، ایام اربعین و آغاز سال تحصیلی گفت: چهار شبکه سیما، چهار، آموزش، امید و قرآن و معارف سیما دست به دست هم داده‌اند که 19 هزار کلاس درس را برپا نگه دارند.
وی با اشاره به احتمال بازگشایی تدریجی مدارس در پی مهار کرونا تصریح کرد: مدرسه تلویزیونی ایران یادگار و تحول آموزشی در نظام آموزشی کشور است، به طوری که نه تنها آموزش را به همراه داشت، بلکه بر تربیت هم تأکید داشت.
معاون سیما ادامه داد: خوشحالیم که اعلام کنیم از جمعیت حدود 15 میلیون دانش آموز، بیش از 85 درصد از این مدرسه تلویزیونی استفاده کرده‌اند و این نشان‌دهنده روش و اقدام درست این مدرسه تلویزیونی، معلمان برجسته و اقدام تحولی در صنعت آموزشی کشور است.
مدرسه تلویزیونی ایران از اسفند 1398 با دستور علی‌عسکری، رئیس رسانه ملی آغاز به کار کرد.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.